Ako sa zbaviť zápachu z Vášho staršieho čalúneného nábytku?

Ako sa zbaviť zápachu z Vášho staršieho čalúneného nábytku?

Upratovačka z luxusného penziónu prezradila super fintu, ako je možné odstrániť zápach z Vášho čalúneného nábytku. Tú zmenu budete hneď cítiť v celej miestnosti!

Zamestnankyňa, ktorá pracuje ako upratovačka v luxusnom penzióne v zahraničí vysvetľuje ako je možné rýchlo a efektívne odstrániť zápach z čalúneného nábytku.

Čalúnený nábytok nie je možné vyprať ako klasickú posteľnú bielizeň. Tým, že je nepretržite vystavený vo Vašej miestnosti determinuje ho neustále usádzanie prachu. Tento predpoklad majú aj iné produkty ako napr. záclony, kreslá, pohovky, športové tašky, či matrace. Ako sa môžete zbaviť zápachu z prachu a typického zatuchnutia Vám prezradíme v nasledujúcom návode uvedenom nižšie. Tento postup Vám zmení oživí starší čalúnený nábytok a osvieži vzduch v miestnosti.

Potrebujeme:

0,5 L prevarenej vody

0,5 dl alkoholu (40% - ideálne vodka)

1 polievkovú lyžicu jedlej sódy

10-15 kvapiek oleja s esenciou

Fľaša s rozprašovačom

Postup práce:

Vodu privedieme do bodu varu, následne necháme vychladnúť na 30-40 stupňov, nalejeme do fľašky rozprašovača, pridáme lyžicu sódu, alkohol, olej, zatvoríme a premiešame. Následne pomocou rozprašovača aplikujeme roztok an čalúnený nábytok. Väčšina pachov zmizne už pri prvej aplikácii. V prípade staršieho nábytku – sedačky, kresiel, pohovky, postup po vyschnutí povrchu zopakujeme.