Ako vybrať správny poťah na matrac?

Vyberte si správny poťah na matrac

Je leto a vlna horúcich dní nás bombarduje, dokonca aj v noci málokedy klesne teplota pod 20°C a my máme, čo robiť, aby sme sa aspoň trochu vyspali a boli do ďalšieho dňa čerství. Predpokladáme, že posteľ s matracom máte kvalitnú a „ušitú“ na mieru. Ale je váš matrac odetý v ideálnom poťahu? Vybrať si môžete podľa viacerých kritérií, záleží len na vašich požiadavkách, či siahnete po poťahu, ktorý je hygienický, antibakteriálny, antialergický, upokojujúci, či luxusnejší. V nasledujúcich riadkoch si priblížime viaceré druhy poťahov a vy uvidíte, ktorý bude pre vás ten najvhodnejší.

Začnime poťahom Leto/Zima, ktorý sa hodí pre väčšinu z vás. Už jeho názov napovedá, že sa jedná o poťah, ktorý využijete po celý rok. V závislosti od ročného obdobia si ho môžete otáčať tak, aby váš spánok bol ešte hodnotnejší. Je tvorený zo žakárovej látky z jednej strany („letnej“) prešívaný bavlnou a z druhej („zimnej“) strany prešitý ovčou vlnou. Bavlna je prirodzeným vláknom s dokonalými hygroskopickými vlastnosťami. Polovicu vlhkosti, ktorú počas spánku telo vylúči, dokáže táto tkanina pohltiť, jej vlastnosti ochladia váš organizmus v týchto horúcich letných dňoch a navyše zabezpečia primerané vetranie tela. Naopak na zimnej strane matraca, máte istotu zadržania tepla vytváraného vaším telom. V čase chladných dní vám teda nebude zima. Tento poťah má po oboch stranách komplet úchytiek a ventilátor, čiže si ho ľahko otočíte a je perfektne vetraný. Jeho jedinou nevýhodou je nemožnosť prania.

V obľube sú čoraz častejšie poťahy prateľné, preto sa vyrábajú tak, aby táto vlastnosť bola splniteľná a bez toho, aby stratili na kvalite. Bežným poťahom, ktorý ľahko operiete pri teplote do 60°C, je Jersey s prešívanou tepelnou izoláciou, pričom je veľmi odolný voči žmolkom a proti oderom.

Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí trpia alergiami, astmou a podobnými ťažkosťami, môžete si taktiež prísť na svoje a dokonca si vybrať spomedzi viacerých poťahov v našej ponuke (Aloe vera, Medicott Silverguard, Sensolution či Ecosphere Tencel), pretože všetky tieto poťahy sa vyznačujú zvýšenou hygienickosťou a všetky sa veľmi dobre udržujú a čistia praním.

Poťah Aloe vera obsahuje špeciálny gél – výťažok z rastliny Aloe. V minulosti nazývaný ako „zdroj mladosti“. Počas spánku jeho zložky ako enzýmy, minerálne soli a vitamíny prenikajú do pokožky, ktorú ošetrujú a regenerujú. Aróma z tejto rastliny tiež odstraňuje nepriaznivé mikroorganizmy, tlmí šírenie zápachov a tak poskytuje ochranu pred baktériami a plesňami. Navyše má výbornú absorpciu vlhkosti. Je síce prateľný pri teplote do 60°C, avšak obsah oleja v úplete je obmedzený a postačuje približne na 5 praní.Poťah na matrac Sensolution

Alergici, astmatici určite doprajte svojim matracom oblek v podobe Medicott Silverguard a sebe tak doprajete zdravší spánok. Roztoče žijú vo vlhkom, málo vetranom a tmavom priestore, a pretože sa živia odpadávajúcimi bunkami vašej kože, ktoré sú zároveň rozkladané plesňami a tak ľahko stráviteľné pre prachové roztoče, je len krôčik k tomu, aby vám zhoršili zdravotné problémy spojené s dýchaním. Je tu však riešenie v podobe Meicott Silverguar. Je v ňom použitá strieborná nitka, ktorá zaručuje plnú ochranu proti baktériám a nivelizuje nepríjemné zápachy súvisiace s rozvojom mikroorganizmov. To všetko je dosiahnuté bez pridania chemických látok. Plne korešponduje s prirodzenou flórou ľudskej pokožky. Tento poťah určite nebude domovom pre plesne, je vysoko protialergický a tieto vlastnosti si dlhodobo ponecháva aj po mnohonásobnom praní, samozrejme pri dodržaní teploty do 60°C.

K ďalším veľmi hygienickým poťahom rozhodne patrí poťah Sensolution. Táto tkanina s vysokou absorpciou vlhkosti sa vyznačuje rýchlym usychaním a odolnosťou voči nečistotám. Jej vynikajúce hygienické vlastnosti a revolučný materiál, ktorý je veľmi príjemný na dotyk, umocňujú kvalitný pocit počas spánku. Jeho výhodou je možnosť prania až pri teplote do 95°C.

Pokiaľ chcete obliecť váš matrac do naozaj vzdušného „outfitu“ či sa v týchto horúčavách nadmerne potíte, a máte radi čistotu, ekologickosť a jemnosť, určite popremýšľajte nad výberom poťahu Ecosphere Tencel. Táto tkanina je vyhľadávaná pre svoju výbornú vlastnosť prijímania a odovzdávania vlhkosti, dokonca vie pohltiť o polovicu vody viac ako bavlna. Jej vlákna sú vyrobené z plne regenerovanej suroviny (dreva) v harmónii s prírodou. Úplet veľmi dobre dýcha a prirodzene tak reguluje teplotu počas spánku. Jeho vzhľad je ušľachtilý, pri dotyku máte príjemný pocit, akoby ste držali hodváb.

Chcete spať nielen na hygienických poťahoch, ktoré vám zároveň doprajú plnohodnotný relax, navodia pocity pokoja, ale tiež pomôžu zregenerovať telo po stresujúcom dni? Plnohodnotný oddych a spánok potrebuje každý, o to viac, ak má človek za sebou náročný pracovný deň. Preto máme v ponuke aj poťahy, ktoré vás doslova dobijú novou energiou a zažijete na nich kvalitný relax.

Predstavujeme vám poťah Stressfree. Z jeho názvu je zrejmé, že navodí upokojujúci stav. Jedná sa totiž o špeciálnu tkaninu, ktorá z tela odvádza zhromaždené elektrické náboje, teda pôsobí antistaticky a to len vďaka prírodným vláknam, žiadna chémia. Jeho výhodou je príjemnosť na dotyk, vstrebávanie vlhkosti a málo sa špiní. Vďaka týmto vlastnostiam aj citlivejšie osoby budú spať hlbšie, pokojnejšie a bez stresu.

Ten pravý pocit primeranej rovnováhy v živote a pokoja pri spánku vám navodí poťah Shenergy. Je vyrábaný z najkvalitnejšieho materiálu, v ktorom je použitá zlatá niť, ktorá mu dodáva neopakovateľný vzhľad so zdravotnými vlastnosťami zlata. Harmóniu organizmu vnukne vďaka viažucim sa iónom a prenikaní aktívnych faktorov z vlákien úpletu do ľudského tela. Vďaka patentovanému systému obsahuje vo svojich vláknach záporne nabité ióny, ktoré smerujú do kladne nabitých „katiónov” a neutralizujú ich. To je najdôležitejšia funkcia, pretože práve katióny sú príčinou toho, že náš organizmus nefunguje správne, čo sa môže prejaviť napríklad stresom, nespavosťou, či artritídou. Špeciálna 3D tkanina podporuje tiež vetranie matraca, vďaka čomu ešte lepšie dýcha. A aby ste funkciu poťahu nenarušili, má rozpojiteľný zámok, ktorý umožňuje prať obe časti poťahu osobitne. Nič teda nebráni tomu, aby ste váš život naplnili chýbajúcou rovnováhou.

Poťah na matrac SH EnergyZa jednu noc spánku presnívame sny asi sedemkrát, pritom si to vôbec nemusíme uvedomovať, môžeme mať pocit, že sa nám nič nezdalo. Záleží na tom, v ktorej fáze spánku sa nachádzame pri prebúdzaní. Bez toho, aby sme si to uvedomovali, sa pri týchto fázach spánku mení aj naša teplota, ľahko sa môžeme prehriať alebo naopak ochladiť a to určite ku kvalitnému spánku neprispieva. Poťah Smartcel Clima má výnimočnú vlastnosť reagovania na zmeny telesnej teploty a udržiavania jej konštantnej úrovne počas spánku. Za svoje tepelné a regulačné vlastnosti vďačí špeciálnej látke, ktorej charakteristické vlastnosti by sme mohli prirovnať k parafínu. Počas spánku je prebytok tepla vylučovaný z organizmu a zotrváva v poťahu do chvíle, až sa teplota tela zníži a teplo bude vrátené telu. Môžeme teda povedať, že prispieva k prebúdzaniu sa v pekných snoch. Vďaka týmto procesom sa teplota tela udržiava na stálej úrovni a tým chráni organizmus proti prehriatiu a ochladeniu. Oceníte to najmä pri svojich ratolestiach a ako bonus budete mať relaxačný spánok.

Spať zdravo, kvalitne, pokojne a v čistom, znamená obliecť vaše matrace do našich poťahov. Stačí si z ponuky vybrať ten pravý a váš spánok bude dokonalý, telo zregenerované a život harmonický.