Posledné príspevky

Žiadne komentáre

Značky blogu

Wishlist

Žiadne produkty

Môj wishlist

Čo je boxspring posteľ  a jej výhody
Čo je boxspring posteľ a jej výhody
Matrachello Admin
Dec 08, 2020

Krátky článok reflektujúci naše postrehy so 7 ročnými skúsenosťami s boxspring posteľami.

 

 

ČO JE BOXSPRING POSTEĽ

( spring = pružina ) verzia postele, v ktorej sa o uloženie postele stará pružinové jadro namiesto lamelového roštu. Základné pochopenie tkvie teda v podklade, na ktorom je matrac uložený. Boxspring bodovo podopiera matrac, pôsobí tak naňho aktívne. Boxspringom sa rozumie aj typ postele, ktorá kopíruje rozmer matraca, celkový rozmer postele je teda menší. 

  

PRE KOHO JE URČENÝ BOXSPRING

Môžeme povedať, že pre každého. Výhodou boxspringu je, že konfiguráciu nožičiek či výšky bočnice ľahko docielime vysokú poste. Asi najčastejším argumentom našich klientov, ktorí sa rozhodli pre boxspring je fakt, že šetrí priestor kvôli absencii bočníc. Na boxspringovú posteľ sa najviac hodia taštičkové (pružinové) matrace, avšak, docielili sme dobre výsledky aj s latexovými matracmi. 

 

OBĽUBENÉ VÝŠKY BOXSPRING POSTELE

Z našich štatistík vyplynulo že vyhráva výška 65 cm. Veľmi obľúbenou je výška 70 cm i 75 cm. Základný rozhodovací manéver je väčšinou keď si klienti sadnú na posteľ a sledujú, či majú nohy stále na zemi. Vyšší ľudia samozrejme dopytujú vyššiu ložnú plochu, robievame bežne aj 80 cm.

 

  

MOŽNOSTI ATYPU

Pomerne často vyrábame pre klientov boxspringové postele široké 220 - 240 cm. Vždy sú zložené z 2 častí. Rovnako, obľúbenou je aj dĺžka väčšia ako 200 cm, a to 210 cm a 220 cm. Často-krát keď k nám prídete, vnímame výškové rozdiely: on 198 cm, ona 160 cm = nepotrebujete náhodou dlhšiu posteľ ? :-)

NAŠE MODELY BOXSPRING

Boxspringové postele sme začali vyrábať v čase, kedy máloktorý slovák poznal tento variant. V súčasnosti máme v ponuke 50 modelov postelí, ktoré vám vieme vyrobiť vo verzii boxspring alebo rámová posteľ/ rámová posteľ s úložným priestorom. Samostatnou kapitolou sú samostatné boxspring postele bez čela. Ako to už u nás chodí, vyberáte látku, rozmery, výšku čiel, výšku bočníc, typ a výšku nožičiek a kopec ďalších detailov.

 

 

 

 

 

 

 

 

check Produkt bol pridaný na porovnanie.