Žiadne komentáre

Wishlist

Žiadne produkty

Môj wishlist

5 interiérových trendov v roku 2021
5 interiérových trendov v roku 2021
Matrachello Admin
Feb 12, 2021

Tak, ako v prípade módy aj v oblasti bytového dizajnu vidíme nové trendy, ktoré lákajú k aktualizácii domovov. Rok 2021 je najmä o vytváraní príjemného a pohodlného domova. Od kombinácie moderného s rustikálnym štýlom, či s vrstvením textúry a maximalizáciou prirodzeného svetla. Pozdvihnite vašu kreativitu a inšpirujte sa trendami na rok 2021. 

 

 

1.Trend: Vintage kúzlo

 

V duchu udržateľnosti sa tiež prejavuje záujem o starodávny nábytok. Dizajnové klasiky sa dajú úžasne kombinovať s modernými doplnkami. Ak dávate prednosť niečomu novému, môžete namiesto toho použiť predmety v retro štýle

Pravidlo pri zariaďovaní vintage nábytku a dekóru je správna veľkosť. Ak máte príliš masívny drevený nábytok, miestnosť vyzerá rýchlo preťažená a staromódna. Lepšie je použiť špeciálne kúsky nábytku, napríklad komodu "lowboard" a skombinovať ju tak, aby vytvárala moderný škandinávsky look. 

Aj dekoratívne predmety, ako sú staré písacie stroje alebo rádiá, dodajú vášmu bytu svojský charakter.

 

 

2. Trend: Maximalizmus - Viac je viac!

 

Tento štýl je o nápaditosti, farebnosti a nadrozmernosti. Ak nie ste minimalistom, tak tento trend je práve pre vás, pre odvážnych, pre slobodných duchov, pre všetkých, ktorým nezáleží na pravidlách a ktorí robia svoj svet tak, ako sa im páči. Maximalizmus si nachádza cestu do našich domovov. 

Prečo je obľúbený? 

Pretože tu neexistujú žiadne prísne štýlové pravidlá. Avšak jedine na, čo by ste mali myslieť je: Nemali by ste kombinovať viac ako 3 farby. Inak je povolené všetko. 

Nebojte sa kombinovať elegantný dizajnový nábytok s jemnými líniami, vzormi a farbami. Vzrušujúci, jedinečný vzhľad je založení na individualite. Neexistuje správne alebo nesprávne. 

 TIP: Poznáte význam farieb ?

 

3.Trend: Udržateľná prirodzenosť

Dôležitosť udržateľného bývania sa stáva čoraz populárnejšou. Hlavnými aktérmi sú prírodné materiály ako prútie, ratan a ľan. 

Tento rok je v móde drevený nábytok v svetlých odtieňoch, ako je dub, jaseň alebo breza. Svetlé drevo vyzerá nielen výrazne sviežejšie ako tmavé, ale do bytu vnáša aj teplo a relaxáciu. Jeho farba zároveň pôsobí elegantne a minimalisticky. Tento trend je vhodný pre všetkých, ktorí si majú radi doma svoje pohodlie. 

Prírodné materiály sa dajú obzvlášť dobre kombinovať s nábytkom v "boho-štýle" a rastlinkami. Absolútna nevyhnutnosť sú sušené kvety vo vázach. K svetlému drevu sa hodia jemné farby ako hnedá, béžová a šedá. 

Trend poskytuje teplo a bezpečie, najmä v obývacej izbe a spálni. Skrinky s ratanovým obkladom, jutové koberce, drevené manželské postele či tienidlá z bambusu vnášajú do miestnosti vzrušujúci, exotický komponent.

 

 

4.Trend: Individualita ručnej výroby

Aktuálna situácia ovplyvnila mnohých ľudí a rovnako aj ich záľuby. Skutočnosť, že trávime väčšinu času doma, sa výrazne prejavila aj v dekoráciách interiéru. 

Interiérové kúsky a doplnky z prírodných materiálov v ručne vyrobenom vzhľade sú čoraz viac "in".

Či už ručne viazané makramé alebo maľované obrazy, "homemade" dizajn je veľkým trendom. Ak nie ste zruční, môžete si samozrejme kúpiť ručne vyrobené vázy a ozdobné predmety. Skvelá vec na ručne vyrobených doplnkoch je, že sa dajú perfektne kombinovať s takmer akýmkoľvek štýlom. 

Ak sa vám páči škandinávsko-minimalistický štýl, môžete použiť abstraktné dekoratívne predmety alebo vázy vo svetlých, jemných farbách a použiť ich v obývacej izbe a spálni. Tí, ktorí to majú radi farebné, sa môžu rozhodnúť pre kuchynský riad s farebnými glazúrami v nedokončenom vzhľade. Poháre, porcelán, šálky a misky môžu byť prezentované na otvorených policiach v kuchyni.

 

5. Trend: Mestská džungľa

Zelené bývanie s rastlinami je trendom už roky, ale zdá sa, že humbuk okolo neho neprestane ani v roku 2021. Naopak. Izbové rastliny vnášajú do domova sviežosť a pohodlie, ale predovšetkým kúsok prírody. 

Pre mnohých ľudí sú rastliny oázou pokoja, pretože starostlivosť o ne má upokojujúci účinok. Závesné rastliny sú všestranné a svojimi dlhými úponkami opticky zväčšia miestnosť. Zároveň poskytujú atmosféru džungle. 

Zavesenie makramé vytvára už spomínané "boho" vibrácie, pretože rastliny sa dajú dobre kombinovať s prírodnými materiálmi. Aj na nástennej poličke, alebo pri pohovke vyzerajú izbové rastliny dobre, pretože vylepšujú každý nudný roh. Vďaka svojmu čistiacemu účinku sú izbové rastliny vhodné ako osviežovače vzduchu do spálne a obývacej izby, ale aj do kuchyne.

 

 

 

 

 

 

Zdroj obrázkov: freepik.com

check Produkt bol pridaný na porovnanie.