Žiadne komentáre

Značky blogu

Wishlist

Žiadne produkty

Môj wishlist

Galéria futonov
Galéria futonov
Matrachello Admin
Apr 01, 2021

Pozrite si galériu našich futonov a inšpirujte sa.

 

 

ČO JE FUTON

FUTON je typ postele, na ktorej Japonci spia už tisíce rokov. Tie, ktoré sa používajú v Japonsku, pozostávajú z niekoľkých vrstiev bavlny usporiadaných do bavlneného poťahu, majú hrúbku približne 6 cm a je možné ich zrolovať, aby sa udržali napríklad v šatníku počas dňa. Európska verzia sa výrazne líši od japonského futonu. Tieto matrace sú oveľa hrubšie a často sú okrem bavlny plnené inými materiálmi, ako je vlna, ľan, lisovaný kokos, morská tráva, latex alebo konské vlasy. Matrac je potiahnutý hustou bavlnenou látkou a samotný matrac je na niekoľkých miestach prešívaný, aby sa počas používania výplň nepohybovala. 

  

PREČO SÚ FUTONY ZDRAVÉ

Hlavnou výhodou futonov sú pohodlné podmienky na spanie.

 

ergonómia - vďaka použitiu prírodnej výplne, ako je bavlna, ľan alebo vlna, futony zaručujú veľmi dobrú oporu chrbtice a chrbta a prispôsobujú sa krivkám nášho tela. Keď zapadnú a nevystavujeme sa počas spánku ďalšiemu tlaku, naše telo odpočíva a my sa budíme oddýchnutí. A chrbtica nám hovorí „ďakujem“.

skvelá termoregulácia - futony tiež pomáhajú udržiavať rovnomernú teplotu nášho tela počas spánku. To je veľmi dôležité, pretože by sme sa nemali počas spánku nadmerne potiť a tiež nemrznúť. Hovorí sa tiež, že futony sa v zime zahrievajú a v lete ochladzujú, a je to pravda. Uisťujem ťa.

antialergikum - prírodná bavlna vo vnútri matraca „dýcha“ a umožňuje cirkuláciu vzduchu, čo zabraňuje vývoju roztočov a ich ďalších roztočov. Preto sa futon odporúča ľuďom, ktorí trpia rôznymi druhmi alergií.

A určite treba dodať, že futony sú priateľské nielen k ľuďom, ale aj k nášmu životnému prostrediu, pretože na ich výrobu používame prírodné suroviny.

 

 

 

 

 

 

 

 

EXTERIÉR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

check Produkt bol pridaný na porovnanie.