Posledné príspevky

Žiadne komentáre

Značky blogu

Wishlist

Žiadne produkty

Môj wishlist

Čo je futon
Čo je futon
Matrachello Admin
Apr 10, 2021

Prírodný či syntetický matrac? Prečítajte si náš podrobnejší článok o týchto zaujímavých prírodných matracoch, ktorým sa venujeme od roku 2014.

 

  

ČO JE FUTON

FUTON je typ postele, na ktorej Japonci spia už tisíce rokov. Tie, ktoré sa používajú v Japonsku, pozostávajú z niekoľkých vrstiev bavlny usporiadaných do bavlneného poťahu, majú hrúbku približne 6 cm a je možné ich zrolovať, aby sa udržali napríklad v šatníku počas dňa. Európska verzia sa výrazne líši od japonského futonu. Tieto matrace sú oveľa hrubšie a často sú okrem bavlny plnené inými materiálmi, ako je vlna, ľan, lisovaný kokos, morská tráva, latex alebo konské vlasy. Matrac je potiahnutý hustou bavlnenou látkou a samotný matrac je na niekoľkých miestach prešívaný, aby sa počas používania výplň nepohybovala. 

 

Z ČOHO SA SKLADÁ FUTON

Najčastejšie je to bavlna. Veľmi častá je kombinácia bavlny a kokosovej dosky - tvrdý futon, alebo kombinácia bavlny a latexovej dosky - pružný futon. Pre vyriešenie niektorých špecifických zdravotných či termoregulačných požiadaviek vyrábame futony z vlny, futony z ľanu.

 

 

PREČO SÚ FUTONY ZDRAVÉ

Hlavnou výhodou futonov sú pohodlné podmienky na spanie.

 

ergonómia - vďaka použitiu prírodnej výplne, ako je bavlna, ľan alebo vlna, futony zaručujú veľmi dobrú oporu chrbtice a chrbta a prispôsobujú sa krivkám nášho tela. Keď zapadnú a nevystavujeme sa počas spánku ďalšiemu tlaku, naše telo odpočíva a my sa budíme oddýchnutí. A chrbtica nám hovorí „ďakujem“.

skvelá termoregulácia - futony tiež pomáhajú udržiavať rovnomernú teplotu nášho tela počas spánku. To je veľmi dôležité, pretože by sme sa nemali počas spánku nadmerne potiť a tiež nemrznúť. Hovorí sa tiež, že futony sa v zime zahrievajú a v lete ochladzujú, a je to pravda. Uisťujem ťa.

antialergikum - prírodná bavlna vo vnútri matraca „dýcha“ a umožňuje cirkuláciu vzduchu, čo zabraňuje vývoju roztočov a ich ďalších roztočov. Preto sa futon odporúča ľuďom, ktorí trpia rôznymi druhmi alergií.

A určite treba dodať, že futony sú priateľské nielen k ľuďom, ale aj k nášmu životnému prostrediu, pretože na ich výrobu používame prírodné suroviny.

 

 

NA ZÁVER

  • futony vo všeobecnosti nie sú mäkké matrace , pozerajte aj popis produktu, kde uvádzame tvrdosť matraca
  • tvrdý futon je veľmi tvrdý a spí sa ako na hrubej perine na zemi
  • klasické a japonské futony sú mäkké , ale keď sa bavlna uleží, trochu stuhnú
  • pružný futon je najbezpečnejší matrac, pretože je optimálny pre každého, je stredne tvrdý a perfektne sa prispôsobuje krivkám tela. Má ortopedické vlastnosti. Medzi našimi klientmi je najobľúbenejší
  • morská tráva je dosť tvrdá a vonia pekne po sušenej tráve
  • futon z vlny: poznáte hrubý vlnený sveter, taký je tento matrac, jemný a nadýchaný. Perfektné pre ľudí, ktorí sa nadmerne potia, pretože absorbujú vlhkosť, ale sú rýchlo odvetrávateľné. A vlna pre tých, ktorým býva zima.
  • vlna a kokos je odpoveďou pre obyvateľov ostrova a miesta s vyššou vlhkosťou a pre ľudí, ktorí sa nadmerne potia, ale neradi spia na mäkkej posteli. Je to kombinácia mäkkej vlny a tvrdého kokosu.
  • Pre najmenšie deti ponúkame optimálne tvrdé futony pre deti 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

check Produkt bol pridaný na porovnanie.