Žiadne komentáre

Značky blogu

Wishlist

Žiadne produkty

Môj wishlist

Čo je futon
Čo je futon
Matrachello Admin
Apr 10, 2021

Prírodný či syntetický matrac? Prečítajte si náš podrobnejší článok o týchto zaujímavých prírodných matracoch, ktorým sa venujeme od roku 2014.

 

  

ČO JE FUTON

FUTON je typ postele, na ktorej Japonci spia už tisíce rokov. Tie, ktoré sa používajú v Japonsku, pozostávajú z niekoľkých vrstiev bavlny usporiadaných do bavlneného poťahu, majú hrúbku približne 6 cm a je možné ich zrolovať, aby sa udržali napríklad v šatníku počas dňa. Európska verzia sa výrazne líši od japonského futonu. Tieto matrace sú oveľa hrubšie a často sú okrem bavlny plnené inými materiálmi, ako je vlna, ľan, lisovaný kokos, morská tráva, latex alebo konské vlasy. Matrac je potiahnutý hustou bavlnenou látkou a samotný matrac je na niekoľkých miestach prešívaný, aby sa počas používania výplň nepohybovala. 

 

Z ČOHO SA SKLADÁ FUTON

Najčastejšie je to bavlna. Veľmi častá je kombinácia bavlny a kokosovej dosky - tvrdý futon, alebo kombinácia bavlny a latexovej dosky - pružný futon. Pre vyriešenie niektorých špecifických zdravotných či termoregulačných požiadaviek vyrábame futony z vlny, futony z ľanu.

 

 

PREČO SÚ FUTONY ZDRAVÉ

Hlavnou výhodou futonov sú pohodlné podmienky na spanie.

 

ergonómia - vďaka použitiu prírodnej výplne, ako je bavlna, ľan alebo vlna, futony zaručujú veľmi dobrú oporu chrbtice a chrbta a prispôsobujú sa krivkám nášho tela. Keď zapadnú a nevystavujeme sa počas spánku ďalšiemu tlaku, naše telo odpočíva a my sa budíme oddýchnutí. A chrbtica nám hovorí „ďakujem“.

skvelá termoregulácia - futony tiež pomáhajú udržiavať rovnomernú teplotu nášho tela počas spánku. To je veľmi dôležité, pretože by sme sa nemali počas spánku nadmerne potiť a tiež nemrznúť. Hovorí sa tiež, že futony sa v zime zahrievajú a v lete ochladzujú, a je to pravda. Uisťujem ťa.

antialergikum - prírodná bavlna vo vnútri matraca „dýcha“ a umožňuje cirkuláciu vzduchu, čo zabraňuje vývoju roztočov a ich ďalších roztočov. Preto sa futon odporúča ľuďom, ktorí trpia rôznymi druhmi alergií.

A určite treba dodať, že futony sú priateľské nielen k ľuďom, ale aj k nášmu životnému prostrediu, pretože na ich výrobu používame prírodné suroviny.

 

 

NA ZÁVER

  • futony vo všeobecnosti nie sú mäkké matrace , pozerajte aj popis produktu, kde uvádzame tvrdosť matraca
  • tvrdý futon je veľmi tvrdý a spí sa ako na hrubej perine na zemi
  • klasické a japonské futony sú mäkké , ale keď sa bavlna uleží, trochu stuhnú
  • pružný futon je najbezpečnejší matrac, pretože je optimálny pre každého, je stredne tvrdý a perfektne sa prispôsobuje krivkám tela. Má ortopedické vlastnosti. Medzi našimi klientmi je najobľúbenejší
  • morská tráva je dosť tvrdá a vonia pekne po sušenej tráve
  • futon z vlny: poznáte hrubý vlnený sveter, taký je tento matrac, jemný a nadýchaný. Perfektné pre ľudí, ktorí sa nadmerne potia, pretože absorbujú vlhkosť, ale sú rýchlo odvetrávateľné. A vlna pre tých, ktorým býva zima.
  • vlna a kokos je odpoveďou pre obyvateľov ostrova a miesta s vyššou vlhkosťou a pre ľudí, ktorí sa nadmerne potia, ale neradi spia na mäkkej posteli. Je to kombinácia mäkkej vlny a tvrdého kokosu.
  • Pre najmenšie deti ponúkame optimálne tvrdé futony pre deti 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

check Produkt bol pridaný na porovnanie.