Žiadne komentáre

Wishlist

Žiadne produkty

Môj wishlist

Taštičkové matrace podrobne.
Taštičkové matrace podrobne.
Matrachello Admin
Jun 10, 2021

Taštičkové matrace sa aktívne podieľajú na komforte spánku. Čo všetko ukrýva taký taštičkový matrac sa dočítate v tomto našom podrobnejšom článku.

 

 

AKÝ TAŠTIČKOVÝ MATRAC SI ZVOLIŤ A AKÉ VLASTNOSTI MÁ TAŠTIČKOVÁ PRUŽINA

 

Keď do vyhľadávača zadáme slovo matrac, jedným z najbežnejších návrhov je zároveň slovo taštička alebo vrecko. Okrem iného po tomto fakte môžeme konštatovať, že taštičkové matrace sú najvyhľadávanejšími a zároveň jedným z najobľúbenejších matracov, ktoré si zákazníci vyberajú. Potvrdzujeme to aj čo sa týka výberu matraca u nás v showroome naživo.

 

 

HISTÓRIA VZNIKU TAŠTIČKOVÝCH MATRACOV

 

Systém vreckových pružín vyvinul v roku 1899 James Marshall. V tom čase dostupné bonellové pružiny vylepšil umiestnením do látkových  vreciek. Oddelenie pružín od seba uložením každého jednotlivého predmetu do samostatného vrecka im umožňovalo samostatnú prácu, a tým vynikajúcu bodovú oporu jednotlivých častí tela.

Tento vynález definitívne zmenil riešenia používaných v tom čase dostupných matracoch a presunul komfort používania na inú úroveň. Prečo teda stúpla  popularita vreckových matracov iba v dnešnej dobe? Pružiny uzavreté vo vreckách sa do Európy a Ameriky dostali až v 30. rokoch. Samozrejme, spočiatku neboli k dispozícii všetkým. V priebehu rokov si získali dostatočnú popularitu, aby sa stali všeobecne dostupným riešením a dosiahnuteľným pre priemerného spotrebiteľa.

 

Popularita vreckových matracov je určite dôsledkom skutočnosti, že tento výrobok bol vyvinutý pomerne skoro v súvislosti s latexom a špecializovanými penami, a tak ich mohla stretnúť široká skupina zákazníkov. Na druhej strane je to na našom trhu stále pomerne čerstvý produkt, pretože jeho popularita za posledných zhruba desať rokov klesla. ( medzi najpredávanejšie matrace patria jednoduchšie penové matrace, hlavne kvôli nižšej cene)

  

Ďalším, nepochybne dôležitým aspektom, ktorý ovplyvňuje popularitu taštičkových matracov, je široká škála možností kombinácie taštičiek s inými materiálmi. Vďaka tomu môžu výrobcovia vytvárať veľa rôznych modelov matracov, ktorých základom je pružina, ktorá aktívne tlačí vrstvy nad sebou na telo.

 

AKO FUNGUJE TAŠTIČKOVÁ PRUŽINA?

 

Vrecková pružina, z ktorej sú vyrobené taštičkové matrace, nie je nič iné ako populárna pružina bonell s tým rozdielom, že bola uzavretá v textilnom  vrecku. Patent sa zdá byť jednoduchý, ale nesmierne mení spôsob jeho fungovania. Bodová práca je kľúčová pre pokročilú podporu taštičiek.

Štandardná pružina po naložení nákladu zmenší svoju výšku po celej ploche - vyznačuje sa pružnosťou povrchu. Neprispôsobuje sa tvaru tela, ale iba jeho hmotnosti ako celku.

 

Vrecková pružina zase pôsobí v bode (bodová elasticita), v miestach zvýšeného tlaku sa viac alebo menej ohýba v príslušnom bode, v závislosti od úrovne zaťaženia. Vďaka tomu udržuje chrbticu v stabilnej a zdravej polohe v súlade s jej prirodzenými krivkami. Umožňuje vám udržiavať vhodné spánkové držanie tela počas spánku a prispôsobuje úroveň ohybu konkrétnym častiam tela. Pružiny uzavreté vo vreckách efektívne sledujú vaše pohyby a každý pohyb sa znova usporiada spôsobom, ktorý vyhovuje vášmu telu.

 

VÝHODY TAŠTIČKOVÝCH MATRACOV

 

Bodové zaťaženie sa považuje za najväčšiu výhodu pružiny vrecka. Pružinové jadro  sa prispôsobí zaťaženiu a ohýba sa iba v miestach zvýšeného tlaku, čo umožňuje chrbtici udržiavať správne držanie tela počas spánku.

 

Ďalším dôležitým aspektom je skutočnosť, že matrace postavené na princípe vreckovej pružiny (na rozdiel od štandardných pružín typu Bonell) neprenášajú vibrácie, a preto pohyby druhého partnera nebudú cítiť. Súvisí to s ich bodovou prácou. Keď sa partner otočí zo strany na stranu, budú pôsobiť iba pružiny pod jeho telom, všetky ostatné zostanú neprehnuté, v pôvodnej polohe. Aj preto sú taštičkové matrace považované za perfektné výrobky pre páry, tiež pre páry s väčším rozdielom výšky a hmotnosti.

  

Ďalšou výhodou vreckových pružín je ich široká škála možných kombinácií s inými surovinami. Vreckovú pružinu najčastejšie nájdete v spoločnosti penovej (od základnej po rôzne druhy termoelastickej peny) a latexu. Silnejšiu oporu určite nájdete v kombinácii vreciek s prírodnou kokosovou doskou. Taštičková pružina je tiež vynikajúcim základom pre matrace s rôznymi stranami tvrdosti. Vďaka vysokej bodovej flexibilite funguje skvele s ostatnými surovinami.

  

Ceny taštičkových matracov môžu kolísať v závislosti od toho, s akými ďalšími surovinami boli kombinované. Všeobecne však možno povedať, že pomer ceny a kvality pri taštičkových matracoch je ich veľkou výhodou.

 

DRUHY TAŠTIČIEK. ROZDIEL MEDZI TAŠTIČKOVÝM JADROM A JADROM MULTIPOCKET

V klasických taštičkových  matracoch sa najčastejšie používa pružina s hustotou balenia 260 pružín / m2, to znamená takzvaný vreckový variant, tiež známy ako klasická taštičková  pružina. Druhým, najpopulárnejším typom vreckovej pružiny je jadro multipocket, v ktorom je na každom štvorcovom metri až 500 malých pružín. V tomto variante majú pružiny menší priemer ako v základnej verzii, preto sa do nich pri rovnakej veľkosti matraca zmestí dvakrát viac. Na trhu nájdete aj taštičkové pružiny s rôznou hustotou balenia (v závislosti od výrobcu), až 1 000 pružín na m2, či 2000 pružín na m2 - matrace Royal Coil.

  

Aký je hlavný rozdiel medzi klasickým jadrom a jadrom multipocket? Počet podporných bodov. Čím viac pružín, tým presnejšia pružina zapadá do konkrétnych častí vrstiev nad ňou / tela. Menšie pružiny majú viac podporných bodov a úroveň ich priloženia k telu je presnejšia.

 

označenie pre jadro multipocket

 

 

TAŠTIČKOVÝ MATRAC SO 7 ZÓNAMI TVRDOSTI

  

Štandardné taštičkové pružiny majú rovnaký priemer drôtu a teda rovnakú tvrdosť. Zónové pružiny - sú vreckové pružiny s rôznymi priemermi drôtov, rôznou tvrdosťou, usporiadané vo vreckách podľa rozvinutých komfortných zón.

 

Najčastejšie sa stretnete so 7 komfortnými zónami zodpovednými za: hlavu, plecia, krížovú chrbticu, panvu, stehná, lýtka a chodidlá.

Oplatí sa vybrať si matrac so 7 zónami?

Zónové matrace sú ideálne pre dospelých používateľov, ktorých telesná výška sa bude zhodovať s určenými zónami. Zónovanie ešte zvyšuje úroveň zladenia matraca s konkrétnymi časťami tela. Tvrdšie pružiny sa používajú v oblastiach, ktoré si vyžadujú silnejšiu a stabilnejšiu oporu, ako sú ramená, panva a stehná. V zónach ako hlava, bedrá, lýtka a chodidlá sú pružiny menej tuhé a pružnejšie.

Pružiny s nulovou zónou sú určite lepšou voľbou pre matrace kombinované s tvrdými materiálmi, ako je kokos, kde rozdiel v tvrdosti pružín nemusí byť užívateľom tak zreteľný. Malé deti by kvôli svojej malej výške úplne nepoužívali určené zóny tvrdosti.

  

NAŠE TAŠTIČKOVÉ MATRACE

Chceme povedať, že u nás v Matrachelle patria medzi najobľúbenejšie i napredávanejšie už 10 rokov, zaiste preto, že im roky venujeme značnú pozornosť. Výberu sú nápomocné naše bohaté informácie o skúsenostiach s našimi matracmi od klientov, ktoré taktiež roky zozbieravame a delíme sa o ne s vami.

 

Taštičkovo – kokosové matrace : Erebu, Erebu DreamDelia

Taštičkovo – latexové matrace: Nolli

Taštičkové matrace s pamäťovou penou: Nolli, XL, XL HARD, Erebu Dream

Taštičkové matrace s jadrom multipocket: Nolli 

Taštičkové - penové: Delia, VenusDione

  

 

AKÝ TAŠTIČOVÝ MATRAC ZVOLIŤ? PRE KOHO JE TAKÝTO MATRAC URČENÝ ?

Môžete povedať, že taštičkový matrac bude fungovať pre každého. Toto nie je výnimočné tvrdenie, pretože neustále rastúci počet riešení použitých v týchto matracoch vám umožňuje vybrať si matrac podľa potrieb konkrétneho používateľa prostredníctvom širokej škály kombinácií surovín.

 

Okrem toho, že je to perfektný matrac pre páry, je vhodný aj pre tínedžerov a starších ľudí, pretože nemá zvlnený efekt. Vďaka kombináciám s inými surovinami sa zoznam ľudí, pre ktorých bude vynikajúcou voľbou, neustále rozširuje.

 

Napríklad: ak hľadáte matrac, ktorý sa prispôsobí bodu tela, ale zároveň potrebujete silnejšiu oporu a stabilnú základňu, určite sa pozrite na matrace kde je kombinované taštičkové jadro a kokosová doska, napríklad Delia, Erebu alebo Erebu Dream , alebo si vyberte matrac so zosilnenou pružinou, napríklad XL a XL HARD. Jedná sa o modely, ktoré dobre poslúžia aj ľuďom s vyššou hmotnosťou.

 

Ak očakávate pružnú podporu tela, ale ste alergický, bude perfektnou voľbou kombinácia vreckovej pružiny a latexu. Takáto kombinácia zaručuje bezpečné použitie a antialergickú ochranu.

  

Väčšina taštičkových matracov na trhu sú obojstranné matrace, takže ich môžete použiť na obidve strany. Niektoré z týchto matracov majú rozdielne zóny tvrdosti. Pre koho je vhodný matrac s rôznymi stranami tvrdosti? Určite pre ľudí, ktorí si chcú zabezpečiť rôzne možnosti podpory tela, ktoré je možné prispôsobiť aktuálnemu stavu tela alebo ročnému obdobiu. Niektoré peny, ako napríklad termoelastická pena - fungujú lepšie v zime vďaka vlastnostiam, ktoré obaľujú telo, a iné, napríklad gélové, budú vysoko elastické peny vynikajúcou voľbou pre horúce dni.

 

  

Pamätajte, že účinok jednotlivých surovín v kombinácii s vreckovou pružinou môžu konkrétni ľudia interpretovať a vnímať rôzne. Úroveň pohodlia a pevnosti matraca je individuálna záležitosť a môže závisieť nielen od osoby, ktorá matrac testuje, ale aj od podkladu, na ktorom je matrac položený. 

 

Ako predajcovia vám odporúčame vybrať si konkrétny model priamo vo vybranom showroome. Matrac by mal byť prispôsobený potrebám používateľa, a preto je také dôležité skontrolovať si ho na vlastnej koži. Iba tak môžete skontrolovať, ako je na vybranom matraci usporiadaná vaša chrbtica, a porovnať svoje očakávania s konkrétnymi vlastnosťami daných modelov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

check Produkt bol pridaný na porovnanie.