Posledné príspevky

Posledné komentáre

  • Pozdravuje Ťa tvoj dedo Filomén. Dobre ši povedal synku.
    Filomén
    Dec 11, 2019

Značky blogu

Wishlist

Žiadne produkty

Môj wishlist

Taštičkové matrace
Taštičkové matrace
Matrachello Admin
Jan 10, 2020

Čo ste nevedeli o taštičkových matracoch.

Taštičkové matrace sú, aspoň u nás, žiadaným artiklom, zhruba 40 % predaných matracov u nás sú pravé taštičkové matrace.

 

PODOPRETIE

Taštičky - malé pružiny sú medzi sebou pospájané a pracujú ako jeden pohyblivý celok. Úlohou taštičiek je aktívne pôsobenie na zakrivenie vašej chrbtice. V porovnaní s penovými matracmi, môžeme hovoriť o aktívnejšom pôsobení, ktoré vytvára práve sila pružnosti prejavená hmotnostnou záťažou. Inými slovami, taštičky tlačia vlastnosti vrstiev nad nimi do vašej chrbtice. Pokojne môžeme hovoriť o takzvaných aktívnych matracoch. 

Ak sa obzeráte po taštičkových matracoch, nezamieňajte si ich s pružinovými. Pod názvom pružinové matrace sa myslia matrace, ktorých počet pružín nepresahuje 50-60 ks na meter štvorcový. Taštičkové matrace majú spravidla minimálne 250 taštičkových pružín na meter štvorcový.

Taštičkové pružiny vás podopierajú na každom centimetri štvorcovom, takpovediac, nenechávajú váš komfort na náhodu. 

 

AKÝ JE NAJLEPŠÍ TAŠTIČKOVÝ MATRAC?

Pozerajúc na to komplexne, berieme do úvahy vašu hmotnosť, podklad na akom matrac bude ležať (rošt / boxpsring) a preferenciu tvrdosti. Žiadané sú matrace s vysokým počtom taštičiek na meter štvorcový jadra (500 taštičiek, 1 000 taštičiek, 2 000 taštičiek ...). Súhlasíme, že vyšší počet taštičiek optimálnejšie pôsobí na podporu uloženia, spätný tlak 1000-cich taštičiek na vaše telo je značne vyšší než pri matraci s 250 taštičkami na meter štvorcový. Avšak, nie je to len o taštičkách, dôležité sú vrstvy okolo taštičkového jadra.

Ak je kontaktnou vrstvou pamäťová pena a jadro tvoria taštičkové pružiny, takýto matrac je nadmieru mäkký. Neodporúčame pre ľudí s hmotnosťou nad 40 kg. Taštičkové jadro, ako to vidíme my, pracuje optimálne v kombinácií s tvrdšou penou ( HR pena, latexový matrac s vyššou hustotou, kokosová doska). Napríklad, práve v kombinácii kokosovej dosky s taštičkovým jadrom často docielime cekom tvrdý matrac.

Samotné vyladenie kombinácie taštičkového jadra a ďalších materiálov v matraci je umom každej manufaktúry. Naša ponuka taštičkových matracov je navrhnutá tak, aby zabezpečila kvalitné spanie ľudom s rôznou hmotnosťou, ľudom, ktorí preferujú stredne tvrdý matrac alebo tvrdý, či extra tvrdý matrac. 

 

TAŠTIČKOVÝ MATRAC NA LAMELOVOM ROŠTE

Podľa dávnej legendy, prišli raz taštičky za lamelami a vravia: "Sme vďačné, že ste, máte zaiste svoje miesto v tomto veľkom vesmíre, avšak ešte raz nám budete kecať do našej práce, tak si to s vami pružne vyriešime." Taštička sa potrebuje od niečoho odraziť, aby plnohodnotne pôsobila smerom hore. Preto taštičky pracujú optimálne na tvrdšom, nepružnom podklade, to znamená na pevnom rošte alebo na boxspringu (boxpring s klasickými pružinami namiesto taštičkových je podľa nášho pozorovania lepším podkladom ako boxspring s mäkším základom).

A ďalšia vec, pružina má najlepší účinok vtedy, keď čo najkolmejšie pôsobí na svoj cieľ. Odpružená lamela má tiež natáčavú schopnosť (čo je vítané, ale pre iný typ matracov), čím môže vychyľovať pružinu zo svojej kolmej dráhy smerom nahor.

 

7 ZÓN TVRDOSTI

Parádna vec! Berúc do úvahy, že naše telo má pozdĺž rôzne hmotnostné body, prišlo sa na tento rozumný vynález - dopriať najťažším partiám regulovaný ponor. Nápad vychádza z toho, že chrbtica človeka má nejaké optimálne zakrivenie, prípadne defektné zakrivenie (skolióza, lordóza, ...). Aby sme aj počas spánku udržiavali chrbticu v čo najzdravšom zakrivení, použijeme v miestach, kde sme ťažší (lono, hrudník, stehná) hrubšiu pružinu. Tá zamedzí zbytočne hlbokému ponoreniu partie tela, človek sa tak nebudí dolámaný a chrbtica ľudí, ktorí majú nezdravé zakrivenie si aspoň v noci rovnomerne odpočinie.

 

TŔPNUTIE / BOLESŤ CHRBTICE verzuz TAŠTIČKOVÝ MATRAC

V praxi sa stretávame s javom, kedy človek na taštičkovom matraci pociťuje po zobudení bolesti, prípadne tŕpnutie končatín. Toto sa deje z jedného dôvodu, ak vylúčime zdravotné problémy - daný matrac je príliš mäkký, potrebujete tvrdší matrac. Ide o to, že taštičky pod vplyvom vyššej hmotnostnej záťaže pôsobia na body na tele vyššou silou, preto môžu spôsobovať v niektorých partiách slabé prekrvenie. 

Pridajte svoj komentár

check Produkt bol pridaný na porovnanie.