Posledné príspevky

Posledné komentáre

  • Pozdravuje Ťa tvoj dedo Filomén. Dobre ši povedal synku.
    Filomén
    Dec 11, 2019

Wishlist

Žiadne produkty

Môj wishlist

Podrobnejšie o lamelovom rošte.
Podrobnejšie o lamelovom rošte.
Matrachello Admin
Jan 13, 2020

Správny výber roštu napomáha skvalitniť spánok.

Kúpa vhodného matraca pre vaše zadanie je len časťou skladačky zdravého a pohodlného spánku. V tomto článku sa pozrieme bližšie na lamelový rošt, ako pracuje, pre aké matrace je určený.

 

ZLOŽENIE

Lamelové rošty sa vyrábajú prevažne z masívneho dreva v kombinácií s preglejkou. Súčasťou roštu s optimálnejšími vlastnosťami sú aj gumové puzdierka, v ktorých sú lamely uložené a taktiež textílny popruh, ktorý napomáha rozkladať hmotnosť po celej svojej dĺžke. Pomerne silno rozšírené sú aj kovové obruče v kombinácií s drevenými lamelami (úložné priestory našich čalúnených postelí). Pokiaľ je lamelový rošt vybavený polohovaním alebo otváraním, jeho súčasťou sú mechanizmy ako piesty, úrovňové kovania, prípadne motor pre polohovanie.

 

AKO PRACUJE LAMELA

Úlohou lamely je aktívne sa podieľať na prejavení sa vlastností matraca. Lamela je predpružená, jej stlačením vzniká tlak, ktorý sa prejaví pôsobením na matrac. Vrstvy matraca sú takto tlačené na ležiacu osobu. Stretli sme sa s tým často, mnoho firiem predávajúcich matrace (často sú to nábytkárske firmy, ktoré sa venujú množstvu produktov do celého domu) nepozná, nerozumie alebo má málo skúsenosti z kombinácie rošt + matrac. 

 

AKÝ MATRAC NA LAMELOVÝ ROŠT?

Pre porozumenie, s inováciami v priemysle sa rozvinul predaj penových matracov. Dávnejšie bolo 80 % matracov pružinových. Pružiny v nich pomáhali vytvoriť pružný - komfortný efekt. Bolo takpovediac jedno, na čom matrac ležal.  Penové a latexové matrace sú najvhodnejšie pre lamelové rošty, pre svoje vyvážené fungovanie potrebujú tzv. "nakopávač", niečo, čo ich vlastnosti pomôže prejaviť naplno = pružná lamela. 

 

Napríklad, lamelový rošt pod vyšším matracom prejaví svoj účinok v menšej miere ako pri nižšom, vtedy je namieste investovať do lamelového roštu s vyšším počtom lamiel (nad 35 ks). 

 

TAŠTIČKOVÝ MATRAC NA LAMELOVOM ROŠTE

Funguje, nie však optimálne, nakoľko samotný matrac vybavený pružinovým - taštičkovým jadrom je už kompletný pre aktívnu podporu matraca, preto potrebuje nehybné, pevné podložie - laťkový-pevný rošt. Naopak, penovým matracom (niektorým typom) chýba pružiaci efekt, respektíve spomenutý "nakopávač", preto je lamelový rošt najvhodnejší.

 

PRASKNUTÁ LAMELA

Za 9 rokov sme zaznamenali cca 5 reklamácii na prasknutie lamely, preto je táto obava málo opodstatnená. Ak ide o kvalitu lamely, lamely v našich roštoch sú vyrábané z preglejky zo sibírskej brezy už dlhé roky, ich mechanické vlastnosti pre účel roštu sú vynikajúce. 

Pridajte svoj komentár

check Produkt bol pridaný na porovnanie.