Posledné príspevky

Posledné komentáre

  • Pozdravuje Ťa tvoj dedo Filomén. Dobre ši povedal synku.
    Filomén
    Dec 11, 2019

Značky blogu

Wishlist

Žiadne produkty

Môj wishlist

Bolesti chrbtice.
Bolesti chrbtice.
Matrachello Admin
Jan 22, 2020

Krátko o výbere matraca v prípade bolestivej chrbtice.

 

 

Občas k nám zavítajú zákazníci, ktorí majú boľavú chrbticu.  Často je to tak, že k nám prídu s informáciami, ktoré nadobudli v iných predajniach s matracmi. 

V tomto krátkom článku sa pozrieme bližšie na to, ako navrhujeme riešiť túto záležitosť v Matrachelle.

 

BOLÍ MA CHRBÁT, POTREBUJEM ORTOPEDICKÝ MATRAC

Prečítal som mnoho blogov na túto tému. Zistil som, že slovo ortopedický je opradené rúškom tajomstva. Ortopedický matrac sa najčastejšie obhajuje certifikátom získaným pri posudkoch zdravotných účinkov na telo človeka v zdravotníckych zariadeniach. Tento certifikát však nie je nikde dostatočne vysvetlený, opierať sa preto o jeho presvetlenie nejasnosti zdravotných účinkov je pramálo nápomocné. Preto sa pozrime na celú vec trochu z inej perspektívy.

 

VYRIEŠIŤ NEDOSTATOK RELAXU

Ak mi zákazník povie o svojich problémoch s chrbticou, opýtam sa ho, ako sa vlastne má. Tak celkovo. Občas si sadneme ku káve alebo k čaju a dozviem sa, že zákazník má toho veľa, žije ubehane, nezrelaxovane, trápia ho najrôznejšie veci. 

Aj vďaka týmto stretnutiam sme si v Matrachelle zostavili taký náš malý rebríček najdôležitejších postupov pre zvládnutie boľavej chrbtice. V tomto poradí sa nám to zdá najrozumnejšie:

 

Prvé miesto: MENEJ STRESU. UVOLŇIŤA SA

Druhé miesto: POHYB, HÝBAŤ SA, NAŤAHOVAŤ, ŠPORTOVAŤ AK JE CHUŤ

Tretie miesto / Štvrté miesto:  PRI SEDAVOM ZAMESTNANÍ SI ZADOVÁŽIŤ STOLIČKU, KTORÁ NAPOMÁHA VZPRIAMENÉMU DRŽANIU TELA / MATRAC VYBRANÝ NA ZÁKLADE PARAMETROV (vek, váha, preferencie tvrdosti, ...)

 

 

PRETO...

...neponáhľajte sa s kúpou matraca bez toho, aby ste si uvedomili, že matrac môže skvalitniť váš oddych a zrelaxovať vašu chrbticu len odtiaľ – potiaľ. Výber vhodného matraca má samozrejme zmysel, neočakávajte však zázrak. Najlepšie, keď nebudete očakávať nič :-).

Pridajte svoj komentár

check Produkt bol pridaný na porovnanie.