Posledné príspevky

Posledné komentáre

  • Pozdravuje Ťa tvoj dedo Filomén. Dobre ši povedal synku.
    Filomén
    Dec 11, 2019

Značky blogu

Wishlist

Žiadne produkty

Môj wishlist

Žltý čaj
Žltý čaj
Matrachello Admin
Mar 12, 2020

Žltý čaj, jeden z druhov, o ktorom sa v našich končinách nerozpráva veľa.

 

Žltý čaj – čín. Huang Cha. Žltý čaj sa získava podobne ako čaj zelený, avšak po tepelnom spracovaní sa lístky v malých dávkach zabalia do vlhkej textílie a nechajú sa krátku dobu takto zrieť. Čaj tak získa špecifickú chuť a vôňu. Jediným komerčným producentom je Čína.

Ako si takýto čaj čo najefektívnejšie pripravíme, aby sme dosiahli požadované účinky, chuť a arómu?

Žltý čaj v procese výroby žltého čaju existuje krok (typ fermentácie), ktorý odstráni trpkosť zelených čajov a vyzdvihne horko-sladké tóny. V podstate sa príprava veľmi nelíši od prípravy zeleného čaju, akurát je tu viac miesta na experimentovanie – hlavne kvalitný žltý čaj zvládne aj vyššie teploty a dlhšie lúhovanie. Avšak je potrebné rátať s veľmi výraznou chuťou a silou, nakoľko sa väčšina žltých čajov vyrába z púčikov a najmladších čajových lístkov s vysokým obsahom kofeínu, teobromínu, teofylínu a L-teanínu.

Odporúčaná príprava:

Použijeme 7– 8 gramov čajových lístkov na 150 ml vody. Prvý nálev: 70° C / 20 – 30 sekúnd. Druhý až štvrtý nálev: 60 – 70 °C / 15 – 20 sekúnd. Každý ďalší nálev jemne zvyšujeme teplotu vody, rádovo o 5 stupňov a predlžujeme dobu lúhovania o 10 sekúnd. Najistejšie je, aspoň zo začiatku, správať sa k žltým čajom podobne ako k zeleným.

  

 

 Zdroj: čajovňa božský oráč, www.kvalitnycaj.sk

Značky:

Pridajte svoj komentár

check Produkt bol pridaný na porovnanie.