Žiadne komentáre

Wishlist

Žiadne produkty

Môj wishlist

Čo sú boxspring postele
Čo sú boxspring postele
Matrachello Admin
May 14, 2020

 

Zhrnuli sme pre vás niekoľko poznatkov, tipov a rád o posteliach typu boxspring. Tento typ postelí vyrábame od roku 2013, v dobe kedy máloktorý Slovák poznal tento alternatívny systém postelí. Za tie roky sme pre vás zozbierali množstvo cenných skúsenosti.

 

 

ČO JE TO BOXSPRING

( spring = pružina ) verzia postele, v ktorej sa o uloženie postele stará pružinové jadro namiesto lamelového roštu. Základné pochopenie tkvie teda v podklade, na ktorom je matrac uložený. Boxspring bodovo podopiera matrac, pôsobí tak naňho aktívne. Boxspringom sa rozumie aj typ postele, ktorá kopíruje rozmer matraca, celkový rozmer postele je teda menší. 

 

ČO JE VO VNÚTRI POSTELE TYPU BOXSPRING?

Boxspringová posteľ sa všeobecne vyrába z dvoch častí, aby sa eliminovali komplikácie s dodávkou tak objemného kusu nábytku. Preto treba pri boxspringu uvažovať o viditeľnom spoji v strede postele. Samotnú konštrukciu tvorí rám, u nás masív + drevotrieska, pružinové jadro vo výške 15-18 cm, kontaktnú vrstvu tvorí protišmyková textília, aby matrac držal svoju pozíciu. Voliteľný je výber poťahovej látky, výšky rámu (25 cm, 30 cm, 35 cm, 40 cm, 45 cm), výška a typ nožičiek, prípadne možnosť boxspringu bez nožičiek.

Kolekcia boxspringových postelí Economy Premium obsahuje v boxe bonellové jadro pružín - 100 ks / m2.

Kolekcia boxspringových postelí Designero obsahuje v boxe taštičkové jadro - 250 ks / m2

 

BOXSPRING VERSUS MATRAC

V súčasnosti sa roztrhlo vrece s predajom boxspringových postelí, nájdete ich už aj v obchodoch s elektrospotrebičmi. Keďže sme stáli pri zrode našich boxspringových postelí, ktoré prešli za tie roky mnohými vylepšeniami, mohli sme porozumieť detailnejšie tomu, ako posteľ pracuje s matracom, keďže toto je pri boxspringových posteliach najdôležitejšia vec. Každý typ matraca sa správa odlišne na roštoch a odlišne na boxspringu. Boxspringová posteľ je aktívna, v zmysle využitia protitlaku síl pružín na matrac, preto vieme takpovediac "dostať" z matraca uloženého na boxspringu jeho vlastnosti maximalizovane. Má to však niekoľko pravidiel:

 

Ortodoxná teória i prax hovoria o kombinácií - súčinnosti pružín v boxspringu postele a matraci. 

Taštičkový (pružinový) matrac / boxspring - najoptimálnejšia kombinácia, pretože sa tu bavíme o súčte pružiacích síl. Táto kombinácia doslova vytvára jeden veľký matrac, pretože sa tu nespájaú 2 odlišné charakteristiky jadra matraca a postele. Pri tejto kombinácií sa venujeme výberu vhodného taštičkového matraca.

 

Penový matrac / boxspring - kvôli absencii aktívneho pružinového jadra potrebujú penové matrace pomoc takpovediac preniesť svoje vlastnosti na človeka. Z tohto dôvodu vznikli lamelové rošty. Penový matrac sa uložený na boxspringovej posteli sa správa smerom k chrbtici prispôsobivo, na rozdiel od lamiel, ide skôr o bodové podopretie. Niektoré tvrdé penové matrace uložené na boxspringovej posteli sa správaju mäkšie, ako keby ležali na pevnom rošte.

 

Latexový matrac / boxspring - málo prebádaná dvojica. Osobne som po dobu 2 rokov spával na takejto kombinácii. Odporúčam. Latexové matrace (ako sme sa podrobnejšie rozpísali v článku O latexových matracoch) sa vďaka vysokej pružnosti správajú podobne ako taštičkové matrace. S boxspringovým jadrom sa výborne dopĺňajú a navyše, spať na vhodnom latexovom matraci je zážitok už sám o sebe.

 

PRAKTICKOSŤ A VYUŽITIE BOXSPRING POSTELÍ

 

Boxspring posteľ ma niekoľko výhod oproti klasickej rámovej posteli s roštami. 

rozmer - rozmer boxu je rovnaký ako rozmer matraca. Desiatky našich klientov, ktorí riešili úsporu každého centimetru v spálni, zakúpili posteľ vo verzii boxspring. Rozmerovo najúspornejšia verzia je boxspring posteľ bez čela, ku ktorej často vyrábame klientom panely na mieru, ktoré sa vo finále osadia napríklad nad úroveň postele, preto celková dĺžka postele bude len napr. 200 cm. 

atypický rozmer - boxspringovú posteľ Vám vieme vyrobiť v dĺžke 210 cm a 220 cm. Občas niekto u nás hľadá posteľ aj v šírke napr., 240 cm. Pre nás malina. Takúto posteľ vyrobíme z dvoch boxov, 120 cm, zároveň platí, ako aj pri ostatných moduláciach našich postelí, že si môžete vybrať ďalšie modifikácie typu nožičky, výšku rámu, poťahovú látku a podobne.

vysoká posteľ - tým, že nie je matrac na boxspringovej posteli uložený do rámu, nestráca zo svojej výšky. Ak sa obzeráte po vysokej posteli (nad 65 cm), pri boxspringu vieme posteľ dostať do výšok za pomoci výberu vyšších nožičiek, navýšenia rámu postele a výberom vyššieho matraca.

check Produkt bol pridaný na porovnanie.