Posledné príspevky

Posledné komentáre

  • Pozdravuje Ťa tvoj dedo Filomén. Dobre ši povedal synku.
    Filomén
    Dec 11, 2019

Značky blogu

Wishlist

Žiadne produkty

Môj wishlist

Ako vybrať matrac.
Ako vybrať matrac.
Matrachello Admin
Nov 06, 2019

Výber matraca. Ako to vidíme my.

 

Pri výbere matraca zameriavame našu pozornosť na tieto skutočnosti:

  • tvdosť matraca ( súvisí s váhou )
  • prispôsobenie sa matraca
  • prípadné bolesti chrbtice
  • jeden či dva
  • cena / záruka

 

TVRDOSŤ MATRACA

Veľmi častým javom, ktorý sme odpozorovali, je skúšanie tvrdosti matraca sadaním si naň alebo nebodaj skúšanie tvrdosti a pružnosti rukou. Preto sme mnohých z vás rovno nasmerovali na skúšanie matraca v polohe ležmo. Pretože nielen váš zadok, či ruka, ale celé vaše telo v noci oddychuje. Najdôležitejším faktom však ostáva, že aj mäkkší matrac skúšaný sadaním si, sa v polohe ležmo javí často-krát ako tvrdý matrac (napr. pri niektorých latexových matracoch). Viac o výbere tvrdosti matraca sa môžete dočítať v článku tvrdé matrace.

 

PRISPÔSOBENIE SA MATRACA

Matrac by sa mal čo najviac prispôsobiť zakriveniu vašej chrbtice. Pre tento účel bolo vyvinutých niekoľko zaujímavých materiálov (pamäťová pena, latexová doska, taštičkové matrace, kokosová doska...). Zistíte to tak, že sa pri skúšaní matraca na ňom poprehadzujete. Sledujeme tým, či vás matrac príliš netlačí do ramena, či vás dostatočne popustí dole v oblasti panvy a či je pružiaci efekt (pružiny v jadre), žiadaný. Celkový dojem pri niekoľko minútovom skúšaní veľa napovie. 

 

BOLESTIVÁ CHRBTICA

Ak patríte medzi tých, ktorý majú problematickú chrbticu a hľadáte kvalitný matrac, je dôležité povedať na začiatku, že matrac môže vašu chrbticu dostať do lepšej kondície iba vtedy, ak venujete dostatočnú pozornosť svojmu telu aj počas dňa (menej stresu, športové aktivity, pri sedavom zamestnaní kancelárska stolička napomahajúca ergonómii chrbtice...). Výborne výsledky dosiahli latexové matrace, v ktorých sa trošku viac špecializujeme. Výbornou kombináciou je tiež taštičkové jadro s pamäťovou penou a kokosovou doskou. Samozrejme, všetky tieto zozbierané informácie zohľadňujú konkrétnu váhu a vek zákazníkov.

 

JEDEN ČI DVA

Veľmi častá otázka pri kúpe matracov. Jeden veľký matrac (napr. 160 x 200 cm) je vhodný za predpokladu, že obidvom skúšajúcim vyhovuje daný matrac po všetkých stránkach. Ak je tak, následne už len doriešime otázku prenášania vibrácii, nakoľko niektoré matrace (napr. s pamäťovou penou), eliminujú prenášanie otrasov a vibrácii na stranu suseda. Jeden matrac v celku býva, ako sme si všimli, vždy lacnejší. Otázkou je aj manipulácia s matracom, nakoľko často-krát hlavne zákazníčky žiadajú ľahšiu manipuláciu. Vtedy je možné vybrať matrac s nižšou hmotnosťou, prípadne ísť do kúpy dvoch oddelených matracov.

Dva samostatné matrace sú riešením vtedy, keď jeden zo skúšajúcich žiada iné vlastnosti pre seba. V takomto prípade vyberáme do dvojice iný vyhovujúci matrac, ktorý má rovnakú výšku ako druhý z dvojice (výšky matracov sú u nás z dôvodu dlhodobého referovania nemenné). 

 

CENA / ZÁRUKA

Cena odráža nie len samotný produkt, ale celkové prostredie v ktorom sa produkt ocitá so všetkými prozákazníckymi atribútmi. Na túto tému sa dá veľa povedať, každopádne zákazníci, ktorí pozerajú prevažne na cenu, môžu byť z druhej strany ochudobnení o celý príbeh toho, čo nakupujú...Záruky našich matracov sú už pri ekonomických modeloch 3-4 ročné, bežne 5,7 a 10 ročné záruky na jadro.

 

NA ZÁVER

Naše kamenné predajne máme na to, aby ste si mohli vyskúšať matrac naživo v asistencii našich pravidelne sa školiacich a dlhoročných predajcov.

 

Pridajte svoj komentár

check Produkt bol pridaný na porovnanie.