Prispať si znamená, že ste chytrejší!

V rozporuplnej a trochu uletenej štúdii sa tvrdí, že ten, kto zaspáva, je v skutočnosti chytrejší a kreatívnejší. Podľa výskumu uverejnenom v The Huffington Post, sú tí, ktorí sa odchyľujú od bežného modelu spania, považovaní za viac inteligentných.

Toto zistenie je založené na výskume, podľa ktorého sú ľudia vytvárajúci nové vývojové stereotypy viac progresívni ako ľudia, ktorí tieto normálne vývojové stereotypy dodržiavajú.

Výskumníci z univerzity v Madride analyzovali spacie stereotypy tisícky študentov a prišli na to, že študenti, ktorí chodia do postele neskôr a potom neskôr vstávajú dosahujú lepšie výsledky v teste všeobecnej inteligencie.

Vedci odomkli tajomstvo zaspávania. Znamená to, že Ste jednoducho génius! V podstate je to o tom, čo robíte s časom, ktorý máte k dispozícii. Ranní vtáci sú produktívnejší, ale spachtoši sú tvorivejší. Ranní vtáci využívajú ranné hodiny na rutinné aktivity ako posilňovňa, raňajky alebo idú skoro do práce. Nočné sovy využívajú neskorý nočný čas na tvorbu a objavovanie, zatiaľ čo počas ranných hodín oddychujú.

Takže takto to je! Už viac žiadne výčitky svedomia! Poučenie z článku… zaspávajte, a samozrejme, zaspávajte v posteliach a matracoch od Matrachello.sk!