Unavuje Vás byť stále unavený?

Počítate ovečky, popíjate čaj na spanie, vypínate všetky elektronické zariadenia a spánok Vás stále obchádza?

Vedci v Arizone tvrdia, že vyvinuli metódu, vďaka ktorej bude osoba trpiaca nespavosťou dokázateľne spať do 60 sekúnd. Nebude ju to pritom nič stáť, nepoužijú sa žiadne omamné látky, žiadne prístroje, zariadenia, ani nič podobné.

Doktor Andrew Weil priniesol techniku 4-7-8, ktorú odvodil od pradávnych dychových cvičení jógy, a popisuje ju ako ,,prirodzený upokojujúci prostriedok pre nervový systém”. Ak ju človek začne Unavuje Vás byť stále unavený?praktizovať a zdokonaľovať, odbúra v tele stres a ,,dosiahne veľmi pozitívny účinok na vyrovnanie pocitu nepokoja a úzkosti.”

Vo svojom videu na youtube.com Dr. Weil vraví: ,,Je to úplne jednoduché, netrvá to takmer žiadny čas, nevyžaduje to od vás žiadne zariadenie a môžete to robiť kdekoľvek, v takmer každej pozícii.”

Pri sedení je najlepšie mať vystretý chrbát a chodidlá na podlahe. V ktorejkoľvek pozícii to robíte, jazyk sa má dotýkať podnebia, počas celého cvičenia.

Vykonávame tri nasledovné jednoduché kroky:

  1. Hlboko dýchame cez nos 4 sekundy
  2. Zadržíme dych na 7 sekúnd
  3. Hlasno vydychujeme ústami 8 sekúnd

Dr. Weil tvrdí, že ak budete túto techniku praktizovať dva krát do dňa, za 6 až 8 týždňov si ju osvojíte natoľko, že budete schopný zadriemať do 60 sekúnd.