Antidekubitný matrac proti preležaninám

  • Tovar na objednávku - zvyčajne doručíme za 4 - 6 týždňov

Nemocničný matrac využívaný často v domovoch dôchodcov, taktiež v domácnostiach ako výbava postele pre ľudí pripútaných na lôžko s predispozíciou na preležaniny - dekubity. Matrac zabezpečuje cirkuláciu krvi vďaka špeciálnemu bodovému zaťaženiu. 

179,00 €
S DPH
Vyberte prosím rozmer matraca:
Vyberte prosím tvrdosť matraca:
Množstvo

  • Kamenné predajne: Bratislava, Prešov, Košice. Kamenné predajne: Bratislava, Prešov, Košice.
  • Montujeme po celom území SR. Montujeme po celom území SR.

V našom spálňovou štúdiu nezabúdame ani na zdravotne znevýhodnených zákaznikov. Po refluxnom rošte sme do ponuky zaradili aj adtidekubitný matrac.

Zdravotný antidekubitný matrac Matrachello Vaflový je jedinečnou prevenciou pred dekubitmi a zároveň poskytuje ležiacemu pacientovi pohodlie a komfort. Základ zdravotného matraca proti preležaninám tvorí jadro, vyrobené zo studenej polyuretánovej peny. Jeho prierez tvoria zrezané ihlany, medzi ktorými sú medzierky a pomedzi ne prúdi vzduch. Tým sa zabraňuje treniu kožného tkaniva pacienta o matrac, a tak nevznikajú u dlhodobo ležiacich pacientov neželané dekubity.Matrac proti preležaninám má paru priepustný nepremokavý poťah, a tak ho môžete bezpečne využívať aj pri inkontinentných pacientoch. Poťah z antidekubitného matraca viete sňať. Je zakončený na zips, ktorý je zakrytý ochrannou chlopňou - ochrana pred zatečením tekutiny. Poťah zdravotného matraca môžete umývať aj prať. Pri jeho čistení nepoužívajte prípravky obsahujúce amoniak, formalín, korozívne a abrazívne materiály. Poťah nežehlite.

Bez pravidelného polohovania sa u dlhodobo ležiacich ľudí zvyšuje riziko vzniku preležanín, preto polohujte vášho blízkeho v pravidelných 3-hodinových intervaloch. Zmiernite tlak na cievy a výbežky kostí a zabezpečíte dostatočné zásobovanie krvi postihnutým tkanivám.

Pravidelnou zmenou polohy v spojení s  používaním kvalitného antidekubitného matraca, môžete ušetriť vášho blízkeho od veľkej bolesti, ktorú dekubity spôsobujú.

Tabuľka dát

Tvrdosť matraca
stredne tvrdý T25 / Tvrdší T35
Nosnosť
100 kg - model T25
Nosnosť
120 kg - model T35
Výška matraca
12 cm
Typ matraca
nemocničný
Rozmery
dĺžka 190 cm / 200 cm
Poťah matraca
Nepremokavý paropriepustný

Špecifické data

Mohlo by vás zaujať aj

check Produkt bol pridaný na porovnanie.