Zamatové poťahové látky

Kto mal tú možnosť navštíviť nás v niektorej z jedných našich predajní už pozná, že naša ponuka zamatov je obrovská.
Nie žeby sme sa chceli pýšiť množstvom látok v ponuke, ale rozlišujeme látky detailným okom. Možno málo kto vie, že zamat môže byť spracovaný na množstvo spôsobov.
Takže tu máme zamaty s vyšším alebo nízky vlasom, matné, lesklé, neutrálne zamaty, zamaty z prírodných materiálov, ľahko-čistiteľné zamaty, vzorované zamaty, nehorľavé zamaty.
Zamaty sú u nás veľmi žiadané, ako jediní na trhu ponúkame obrovskú farebnú škálu farieb. Napríklad Kolekcia Brooke má 200 farebných odtieňov a bežne ju vyťahujeme pri prezentácií.
Použité sú fotografie látok, ktoré sa REÁLNE NACHÁDZAJÚ aj v našich showroomoch, prezentujeme čo máme reálne aj k dispozícií.

HISTÓRIA ZAMATU / ZLOŽENIE
História zamatu siaha niekde do roku 1200 ( prvé cechy tkáčov zamatu). Prvotne sa však výroba zamatu spája s výrobou hodvábu v Ázii, ktorá sa datuje do omnoho skoršieho obdobia. Prírodné zamatové poťahové látky môžeme obdivovať v historických budovách a múzeách, čo dokazuje veľmi populárne využitie naprieč hlavne poslednými dvoma storočiami.
Zamat je druh textílie s vysokou hustotou vlasov, ktorých výška nepresahuje 1-2 mm. Zamat sa vyrába najčastejšie dvoma spôsobmi:
Utkový zamat - v prípade tohto postupu sa do základnej väzby vtkajú nite, ktoré vytvoria stlpcové oblúčiky, ktoré sa v poslednej fáze prerežú.
Osnovový zamat - základná osnova sa viaže so zafarbenou osnovou za pomoci oceľových prútov, pričom vznikaú tzv. pomocné útky. Takýmto spôsobom môže vzniknúť viacero variant zamatu, napríklad aksamit, epinglé, podľa ukončenia osnových nití.

VYUŽITIE
Zamatové látky majú na našom trhu veľmi široké zázemie. Neexistuje showroom s nábytkom, spálňové štúdio, čalúnnická dielňa, kde by ste sa nestretli so zamatom. Najčastejším dôvodom kúpi zamatu je podľa nášho pozorovania zážitok z dotyku a lesklý vzhľad, často s nepravidelným optickým základom.
STAROSTLIVOSŤ O ZAMAT
Dnes nie je problém dopytovať zamat, ktorý je vybavený protišpinivou úpravou (magic home, aquaclean, cleanaboo, ...). Takýto zamat dokážete hravo vyčistiť bežnými prostriedkami (najčastejšie mydlo a vlažná voda) aj od nečistôt typu fixa, krv, víno.
Všeobecne, o poťahovú látku sa treba starať na základe postupu, ktorý ma každá poťahová látka určený. Ak sa chystáte dať si vytepovať vašu zamatovú posteľ , kreslo, sedačku, mal by byť dodržaný postup čistenia, ktorý zohľadňuje zloženie zamatu. Napríklad, 100 % bavlnený zamat je náchylnejší na poškodenie ako polyesterový.
Zaprášený zamat čistíme najčastejšie vysávaním na menších otáčkach, prípadne, ak je v štruktúre zamatu veľa textilného odpadu alebo chĺpkov, užitočné môže byť aj použitie menej lepivej lepiacej pásky.
Slide background

Kolekcia zamatov DECORO

Slide background

Kolekcia zamatov GEORGE

Slide background
Slide background

Vlna

Je to jedna z najstarších surovín používaných človekom. Je úplne prirodzené, že je stále nemožné falšovať ju v laboratórnych podmienkach, napriek desaťročiam úsilia. Od staroveku ľudia riešia svoje zdravotné problémy pomocou vlnových obkladov liečia bolesť zubov, zlomené končatiny, zápaly a reumatické bolesti. Liečivá vlna (okrem iného dôkladne testovaná na obsah pesticídov) vďaka vysokému obsahu živočíšnych bielkovín potláča zápalové procesy pokožky, urýchľuje hojenie rán. Antiseptický lanolín (nazývaný živočíšny vosk) obsiahnutý v ovčom rúne má veľa liečivých, antibakteriálnych a ochranných vlastností.


Liečivý účinok vlny je založený na jemnom kontakte s pokožkou. Kapilárny obehový systém je stimulovaný nespočetnými vláknami tenkej vlny. Vlna nie je živnou pôdou pre baktérie, čo má veľký význam v prípade otvorených rán, ktoré sa aplikujú na ranu a zaisťujú tiež správnu cirkuláciu vzduchu. Vlna sa zahrieva dokonale, čo vedie k uvoľneniu svalov a preto dotyk vlny pomáha stabilizovať nervový systém a zlepšuje spánok. Vlákna z jemnej vlny stimulujú zakončenie nervového a obehového systému, stimulujú a zlepšujú krvný obeh
Drsný dotyk vlny zlepšuje prísun krvi do buniek a zlepšuje prísun krvi do mozgu, čo má pozitívny vplyv na pamäť a koncentráciu. Okrem toho vlna eliminuje pozitívne ióny, odstraňuje elektrostatické náboje z buniek ľudského tela a je schopná - ich nahradením negatívnymi iónmi vhodnými pre ľudské telo - chrániť človeka pred účinkami elektromagnetických polí: elektrosmog emitovaný modernými zariadeniami a počítačmi.
Ďalšou zo zaujímavejších výhod vlny je prirodzená požiarna odolnosť vyplývajúca z vysokého obsahu dusíka a vody. Svieti, netaví sa, iba kvapká. Taktiež nasáva vodu pomerne pomaly, a preto sa vlnené tkaniny často odporúčajú ako materiál na zariaďovanie verejných úžitkových miest a hasiči používajú hasiace priadze na hasenie ohňa dokonca aj pri vysokých teplotách.

Slide background

kolekcia WOOL

Slide background
Slide background
Slide background

check Produkt bol pridaný na porovnanie.