Zamatové poťahové látky

Kto mal tú možnosť navštíviť nás v niektorej z jedných našich predajní už pozná, že naša ponuka zamatov je obrovská.
Nie žeby sme sa chceli pýšiť množstvom látok v ponuke, ale rozlišujeme látky detailným okom. Možno málo kto vie, že zamat môže byť spracovaný na množstvo spôsobov.
Takže tu máme zamaty s vyšším alebo nízky vlasom, matné, lesklé, neutrálne zamaty, zamaty z prírodných materiálov, ľahko-čistiteľné zamaty, vzorované zamaty, nehorľavé zamaty.
Zamaty sú u nás veľmi žiadané, ako jediní na trhu ponúkame obrovskú farebnú škálu farieb. Napríklad Kolekcia Brooke má 200 farebných odtieňov a bežne ju vyťahujeme pri prezentácií.
Použité sú fotografie látok, ktoré sa REÁLNE NACHÁDZAJÚ aj v našich showroomoch, prezentujeme čo máme reálne aj k dispozícií.

HISTÓRIA ZAMATU / ZLOŽENIE
História zamatu siaha niekde do roku 1200 ( prvé cechy tkáčov zamatu). Prvotne sa však výroba zamatu spája s výrobou hodvábu v Ázii, ktorá sa datuje do omnoho skoršieho obdobia. Prírodné zamatové poťahové látky môžeme obdivovať v historických budovách a múzeách, čo dokazuje veľmi populárne využitie naprieč hlavne poslednými dvoma storočiami.
Zamat je druh textílie s vysokou hustotou vlasov, ktorých výška nepresahuje 1-2 mm. Zamat sa vyrába najčastejšie dvoma spôsobmi:
Utkový zamat - v prípade tohto postupu sa do základnej väzby vtkajú nite, ktoré vytvoria stlpcové oblúčiky, ktoré sa v poslednej fáze prerežú.
Osnovový zamat - základná osnova sa viaže so zafarbenou osnovou za pomoci oceľových prútov, pričom vznikaú tzv. pomocné útky. Takýmto spôsobom môže vzniknúť viacero variant zamatu, napríklad aksamit, epinglé, podľa ukončenia osnových nití.

VYUŽITIE
Zamatové látky majú na našom trhu veľmi široké zázemie. Neexistuje showroom s nábytkom, spálňové štúdio, čalúnnická dielňa, kde by ste sa nestretli so zamatom. Najčastejším dôvodom kúpi zamatu je podľa nášho pozorovania zážitok z dotyku a lesklý vzhľad, často s nepravidelným optickým základom.
STAROSTLIVOSŤ O ZAMAT
Dnes nie je problém dopytovať zamat, ktorý je vybavený protišpinivou úpravou (magic home, aquaclean, cleanaboo, ...). Takýto zamat dokážete hravo vyčistiť bežnými prostriedkami (najčastejšie mydlo a vlažná voda) aj od nečistôt typu fixa, krv, víno.
Všeobecne, o poťahovú látku sa treba starať na základe postupu, ktorý ma každá poťahová látka určený. Ak sa chystáte dať si vytepovať vašu zamatovú posteľ , kreslo, sedačku, mal by byť dodržaný postup čistenia, ktorý zohľadňuje zloženie zamatu. Napríklad, 100 % bavlnený zamat je náchylnejší na poškodenie ako polyesterový.
Zaprášený zamat čistíme najčastejšie vysávaním na menších otáčkach, prípadne, ak je v štruktúre zamatu veľa textilného odpadu alebo chĺpkov, užitočné môže byť aj použitie menej lepivej lepiacej pásky.
Slide background

Kolekcia zamatov DECORO

Slide background

Kolekcia zamatov GEORGE

Slide thumbnail

velvet collection GEORGE

check Produkt bol pridaný na porovnanie.