VELÚROVÉ POŤAHY

Velúr je veľmi charakteristický druh tkaniny. Hovorovo je tiež niekedy označovaný ako zamat alebo plyš . V skutočnosti však nejde o synonymá, ale o profesionálne mená súvisiacich látok. Velúr je tenká odroda zamatu . Na jednej strane má nízky, mäkký a našuchorený povrch. Väčšina typov tkanín je vytvorená tkanivám dvoch vlákien špecifickým spôsobom. V prípade zamatu sú rúna tvorené štyrmi ďalšími niťami. Sú zavádzané medzi dvoma niťami vo forme strihaných alebo nenarezaných slučiek. Vďaka tomuto materiálu, je velúr tak mäkký a veľmi príjemný na dotyk. Vďaka špecifickej metóde tkania sa vyznačuje hlbokým leskom a krásne odráža svetlo! Spôsob výroby látky tiež vysvetľuje jej názov, pretože grécke slovo hexamitos (zamat) jednoducho znamená, že sa skladá zo šiestich vlákien .

GEORGE 

je velúrový úplet s jemným, elegantným leskom, podlepený rubom. Je k dispozícii v 29 farbách. Má dobré parametre oderu (150 000 cyklov Martidale) a je pokrytý ochrannou povrchovou úpravou. Najpredávanejší velúr za posledné roky.

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

šírka 138 cm
váha 350 g / m2
odolnosť voči oderu 150 00 martinadale
zloženie polyester 100 %

George Vino

George Truffle

George Spice

George Slate

George Siena

George Pewter

George Petrol

George Passion

George Orchid

George Onyx

George Olive

George Nut

George Mush.

George Lichen

George Icycle

George Choco.

George Forest

George Biscuit

SAMUI

Na dotyk veľmi príjemný velúr, často využívaný pre niektoré naše modely postelí. Vynikajúcou vlastnosťou tejto kolekcie je, že pod rôznym svetlom i svetelným uhlom ponúka Samui plnohodnotný velúrový efekt.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

šírka 140 cm
váha 420 g / m2
odolnosť voči oderu 100 000 martinadale
zloženie polyester 100 %

Samui 23

Samui 49

Samui 56

Samui 59

Samui 88

Samui 94

Samui 126

Samui 153

Samui 162

Samui 168

Samui 180

Samui 193

Vlnené poťahy

Je to jedna z najstarších surovín používaných človekom. Je úplne prirodzené, že je stále nemožné falšovať ju v laboratórnych podmienkach, napriek desaťročiam úsilia. Od staroveku ľudia riešia svoje zdravotné problémy pomocou vlnových obkladov liečia bolesť zubov, zlomené končatiny, zápaly a reumatické bolesti. Liečivá vlna (okrem iného dôkladne testovaná na obsah pesticídov) vďaka vysokému obsahu živočíšnych bielkovín potláča zápalové procesy pokožky, urýchľuje hojenie rán. Antiseptický lanolín (nazývaný živočíšny vosk) obsiahnutý v ovčom rúne má veľa liečivých, antibakteriálnych a ochranných vlastností.


Liečivý účinok vlny je založený na jemnom kontakte s pokožkou. Kapilárny obehový systém je stimulovaný nespočetnými vláknami tenkej vlny. Vlna nie je živnou pôdou pre baktérie, čo má veľký význam v prípade otvorených rán, ktoré sa aplikujú na ranu a zaisťujú tiež správnu cirkuláciu vzduchu. Vlna sa zahrieva dokonale, čo vedie k uvoľneniu svalov a preto dotyk vlny pomáha stabilizovať nervový systém a zlepšuje spánok. Vlákna z jemnej vlny stimulujú zakončenie nervového a obehového systému, stimulujú a zlepšujú krvný obeh

Drsný dotyk vlny zlepšuje prísun krvi do buniek a zlepšuje prísun krvi do mozgu, čo má pozitívny vplyv na pamäť a koncentráciu. Okrem toho vlna eliminuje pozitívne ióny, odstraňuje elektrostatické náboje z buniek ľudského tela a je schopná - ich nahradením negatívnymi iónmi vhodnými pre ľudské telo - chrániť človeka pred účinkami elektromagnetických polí: elektrosmog emitovaný modernými zariadeniami a počítačmi.

Ďalšou zo zaujímavejších výhod vlny je prirodzená požiarna odolnosť vyplývajúca z vysokého obsahu dusíka a vody. Svieti, netaví sa, iba kvapká. Taktiež nasáva vodu pomerne pomaly, a preto sa vlnené tkaniny často odporúčajú ako materiál na zariaďovanie verejných úžitkových miest a hasiči používajú hasiace priadze na hasenie ohňa dokonca aj pri vysokých teplotách.

WOOL

Ušľachtilá, husto tkaná vlnená látka na čalúnenie s možnosťou dekoratívneho použitia. Má dobré technické parametre - prirodzene spomaľuje horenie; prejde testom cigariet a zápaliek podľa britských štandardov spomaľujúcich horenie. Vyrába sa v palete viac ako štyridsať krásnych odtieňov, vrátane farieb prírody (zem, tráva, kameň), tlmených - béžová, hnedá, krémová a sivá, ako aj šťavnatých, výrazných a výrazných farieb: fuchsiová, slivková, baklažánová a smaragdovo zelená.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

šírka 145 cm
váha 338 g / m2
odolnosť voči oderu 100 00 martinadale
zloženie 100 % vlna

Wool Autumn

Wool Basil

Wool Biscuit

Wool Cameo

Wool Icycle

Wool Lichen

Wool Linen

Wool Pelican

Wool Seagrass

Wool Silver

Wool Slate

Wool Sorbet

Zamatové poťahové látky

HISTÓRIA ZAMATU / ZLOŽENIE

História zamatu siaha niekde do roku 1200 ( prvé cechy tkáčov zamatu). Prvotne sa však výroba zamatu spája s výrobou hodvábu v Ázii, ktorá sa datuje do omnoho skoršieho obdobia. Prírodné zamatové poťahové látky môžeme obdivovať v historických budovách a múzeách, čo dokazuje veľmi populárne využitie naprieč hlavne poslednými dvoma storočiami. Zamat je druh textílie s vysokou hustotou vlasov, ktorých výška nepresahuje 1-2 mm. Zamat sa vyrába najčastejšie dvoma spôsobmi: Utkový zamat - v prípade tohto postupu sa do základnej väzby vtkajú nite, ktoré vytvoria stlpcové oblúčiky, ktoré sa v poslednej fáze prerežú.

Osnovový zamat - základná osnova sa viaže so zafarbenou osnovou za pomoci oceľových prútov, pričom vznikaú tzv. pomocné útky. Takýmto spôsobom môže vzniknúť viacero variant zamatu, napríklad aksamit, epinglé, podľa ukončenia osnových nití. 

VYUŽITIE:Zamatové látky majú na našom trhu veľmi široké zázemie. Neexistuje showroom s nábytkom, spálňové štúdio, čalúnnická dielňa, kde by ste sa nestretli so zamatom. Najčastejším dôvodom kúpi zamatu je podľa nášho pozorovania zážitok z dotyku a lesklý vzhľad, často s nepravidelným optickým základom.

 

STAROSTLIVOSŤ O ZAMAT: Dnes nie je problém dopytovať zamat, ktorý je vybavený protišpinivou úpravou (magic home, aquaclean, cleanaboo, ...). Takýto zamat dokážete hravo vyčistiť bežnými prostriedkami (najčastejšie mydlo a vlažná voda) aj od nečistôt typu fixa, krv, víno.Všeobecne, o poťahovú látku sa treba starať na základe postupu, ktorý ma každá poťahová látka určený. Ak sa chystáte dať si vytepovať vašu zamatovú posteľ , kreslo, sedačku, mal by byť dodržaný postup čistenia, ktorý zohľadňuje zloženie zamatu. Napríklad, 100 % bavlnený zamat je náchylnejší na poškodenie ako polyesterový. Zaprášený zamat čistíme najčastejšie vysávaním na menších otáčkach, prípadne, ak je v štruktúre zamatu veľa textilného odpadu alebo chĺpkov, užitočné môže byť aj použitie menej lepivej lepiacej pásky.

UTTARIO VELVET

Nehorľavý zamat výrazne mäkký v dotyku v moderných pastelových farbách. Poťah má 45 000 martindale, je odolný proti zadrapnutiu (zvieratá). Kolekciu tvorí 30 pastelových farieb, ktoré si môžete pozrieť v našich showroomoch naživo.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

šírka 142 cm
váha 260 g / m2
odolnosť voči oderu 45 000 martinadale
zloženie 100 % polyester

uttario velvet 2974

uttario velvet 2952

uttario velvet 2954

uttario velvet 2955

uttario velvet 2956

uttario velvet 2958

uttario velvet 2959

uttario velvet 2961

uttario velvet 2965

uttario velvet 2967

uttario velvet 2970

uttario velvet 2972

Žakardové poťahy

Žakár sú vzorované látky tkané na zložitých žakárových strojoch, ktoré vytkávajú vzory podľa zadaného algoritmu. Nepreberné množstvo vzorov má za následok, že vznikajú často až umelecké diela. Žakárový stav mnohí považujú za prvé riadené programovanie stroje - človek odovzdá stroji informáciu, ako má postupovať.

Slangový názov žakár dostal tento typ látky podľa vynálezcu stroja, ktorý ovládal každú pletacie ihlu zvlášť, nezávisle od ostatných, a tak vytváral plastické vzory mnohých podôb. Volal sa Joseph Marie Jacquard - tkáč a tiež rytier Francúzskej čestnej légie.

CHANEL

Tkanina CHANEL ponúka jedinečný a nadčasový žakárový vzor, ​​ktorý kombinuje minulosť aj súčasnosť. Či už ide o narážku na svet módy alebo nádhernú kombináciu farieb, efekt jej textúry CHANEL dáva charakter každému interiéru. Melírová farebnosť pre tých, ktorí majú radi štruktúry.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

šírka 140 cm
váha 695 g / m2
odolnosť voči oderu 26 000 martinadale
zloženie 48% PL, 32 % PP, 20 % CO

chanel 10

chanel 11

chanel 37

chanel 42

chanel 43

chanel 51

check Produkt bol pridaný na porovnanie.