PORADCA VÝBEROM TOVARU

Odpovede na najčastejšie kladené otázky nájdete po rozkliknutí kategórie:

Dá sa vyrobiť aj atypický rozmer?

Áno. Viac informácii na tému, aké atypické rozmery matraca si môžete dať u nás vyrobiť nájdete v našom formulári atypický matrac na mieru, kde pomocou posuvníka odhalíte všetky možnosti atypických rozmerov.


Je možné zmeniť výšku matraca?

Výška matraca je kvôli zachovaniu svojich vlastností u nás nemenná. Zmenou výšky matraca by sme nevedeli zákazníkom referovať podstatnú informáciu, a to skúsenosť našich klientov s daným matracom, čo pozorne sledujeme.


Z čoho sa tento matrac skladá?

Informácie o konkrétnych matracoch a ich zložení nájdete priamo pri produkte v danej kategórií.


Aká je záruka na matrac?

Sme radi za túto otázku, pretože za posledné roky išla záručná doba výrazne hore. Naše najekonomickejšie matrace majú bežne 3-4 ročnú záruku, veľmi bežná je 5 a 7 ročná záruka, taktiež 10 a 15 rokov na jadro matraca. Miera reklamácií matracov je 0,35 % / rok.


Na čo sa vzťahuje záruka?

Záruka pri matracoch sa vzťahuje na jadro matraca, kde sa sleduje miera vyležania, (povolená odchýlka je -2 cm), prípadne iná deformita. Podstatou skúmania predmetu reklamácie matraca je aj rošt, na ktorom bol položený.


Aké matrace sú vhodné pre deti?

Na túto otázku odpovedá priamo naša ponuka detských matracov. Určite by sme sa mali vyhnúť veľmi tvrdým matracom a hlavne starým matracom s pofidérnou minulosťou.


Aký význam má výška matraca pre pokojný spánok?

Nie je možné jednoznačne odpovedať na túto otázku. Do úvahy sa musí brať aj to, na čom je matrac položený (rošt / boxspring). Všeobecne, vyššie matrace vykazujú nízku mieru deformácie a podľa našich skúsenosti aj menšie ortopedické vlastnosti.


Aké matrace sú vhodné pre deti v predškolskom veku?

Na túto otázku nájdete odpoveď  po vyfiltrovaní matracov podľa veku.


Ako si vybrať správnu tvrdosť matraca?

Pri výbere tvrdosti sledujeme celkovo 3 parametre: hmotnosť človeka, preferencia alebo doterajší zvyk, prvý dojem. Tvrdosť matraca môžeme chápať aj ako výber optimálneho vzdoru voči chrbtici, a tým zabezpečenie prirodzeného zakryvenia chrbtice. Ak váhate, aká tvrdosť matraca, radšej navštívte predajňu osobne, vyskúšajte a konzultujte s nami osobne.


Aký matrac je vhodný na boxspring posteľ?

Na boxspringovú posteľ je najvhodnejší taštičkový matrac, aby sme dosiahli interakciu pruženia box + matrac. Nie je veľký hriech, ak na boxspring položíte čisto latexový matrac. Práve táto kombinácia je na Slovensku stále veľmi málo preskúmaná, dosiahli sme výborné referencie práve v tejto kombinácií.


Aký matrac je vhodný na rámovú posteľ?

Podľa toho, aký rošt je v rámovej posteli. Sledujeme už roky, že klienti sa pramálo venujú (alebo sa im pramálo venujú) dvojici matrac + rošt. Môžete mať skvelý matrac, ale bez vhodného roštu strácate jeho kvalitatívnu variabilitu.


Je poťah prateľný?

Všetky naše poťahy na matrac, ktoré sa mimochodom dajú kúpiť u nás aj samostane, sú prateľné a dvojdielne - čo znamená, že môžete prakticky nejaký čas prať len vrchný diel poťahu.


Je poťah dôležitý pri výbere matraca?

Áno. Naša ponuka poťahov na matrace prešla poriadnou kvalitatívnou zmenou. Všetky naše poťahy sú certifikované a vymyslené tak, aby zvýraznili pridanú hodnotu matraca. Napríklad, poťahom môžete skvele vyriešiť termoreguláciu (Tencel, Lino) alebo eliminovať množenie roztočov (Puroactive, Silver Protect), čo ocenia najmä alergici.


Je lepšie vybrať matrac vcelku alebo dva oddelené matrace?

Pokiaľ neplánujete žiť s partnerom dlhšie, berte oddelené matrace:-). 85 % matracov, ktoré od nás putujú klientom, je vo veľkých - manželských rozmeroch. Dvojica matracov býva spravidla drahšia. Dvojica matracov sa zíde vtedy, ak majú obaja partneri rozdielne preferencie na typ alebo tvrdosť matraca. Avšak na väčšine našich matracov sa neprejavuje prenášanie vibrácii na druhého partnera, ak napríklad jeden z partnerov vstáva skôr. Dvojica matracov je zase jednoduchšia na manipuláciu (sťahovanie).


Z akých materiálov je vyrobený poťah?

Ucelené a podrobné informácie o našich poťahoch nájdete v sekcii poťah na matrac.


Čo je to Oeko Tex Standard 100?

OEKO-TEX Standard 100 je certifikát, ktorým sú označované materiály a výrobky, ktoré spĺňajú prísne medzinárodné kritériá pre kvalitu a zdravotnú nezávadnosť vo všetkých úrovniach produkcie (výroba, tkanie, ...). Všetky materiály a výrobky označené týmto certifikátom sú bezpečné a neobsahujú žiadne zdraviu a životnému prostrediu škodlivé alebo nebezpečné látky.
V testovaných látkach sa sleduje najmä prítomnosť chemických látok, ako sú napríklad pesticídy, ťažké kovy, formaldehyd, chlórované organické nosiče, farbivá a konzervačné látky alebo akékoľvek iné látky, ktoré by mohli byť pôvodcom alergických reakcií. Toto sú veci veľmi dôležité pri sledovaní textílií, ktoré sú v priamom kontakte s pokožkou. Čím priamejší kontakt s pokožkou, tým prísnejšie sú kritéria.


Aký matrac je vhodný pre alergika?

Najvhodnejšie matrace pre alergika sú latexové matrace, nakoľko spomedzi všetkých typov matracov majú najlepšie výsledky čo do zachovania nehostinného prostredia pre roztoče, baktérie a prach. Pri výbere matraca pre alergika nezabúdajte taktiež zvoliť vhodný poťah na matrac.


Ako vyčistiť poťah matraca?

Ak teda špina nevyšla pri praní na najvyššej povolenej teplote, bude potrebné zvoliť tepovací prípravok alebo zavolať tepovača. Neváhajte nás kontaktovať, máme niekoľko kontaktov na skúsených tepovačov v rámci celej SR.


Existuje ochrana matraca pred znečistením?

Áno, v našej ponuke nájdete aj chrániče matracov. Klasický, ktorý nahrádza plachtu alebo hygienický - pogumovaný, ktorý je na 98 % nepremokavý. Všeobecne, chráňte váš matrac pred tekutinami. Samotná klasická plachta na matrac sa takisto berie ako chránič matraca.


Je možné chránič matraca vyprať?

Áno samozrejme, náš klasický chránič môžete prať na 60 stupňoch Celzia, hygienický chránič až na 95 stupňoch Celzia.


Aký matrac je vhodný pre seniorov?

Pre tento účel sme zostavili konfigurátor výberu matraca, prosím, neváhajte ho použiť.


Po koľkých rokoch je vhodná výmena matraca?

Po 7 - 9 rokoch, nakoľko takýto matrac je pravdepodobne nezvratne obývaný niekedy aj 1-2 kg roztočov, ktoré sa tam za roky udomácnili. Ak máte doma matrace 15 rokov alebo nebodaj viac, neváhajte s ich výmenou.


Je dôležité, aký rošt je pod matracom?

Rovnako, ako vo vzťahu auto a podvozok. Stretli sme sa za tie roky s množstvom prípadov, kedy naši klienti nedostali pri kúpe matraca žiadne vysvetlenie práve k tomuto úzkemu vzťahu matrac - rošt. Skutočne veľmi málo predajcov matracov venuje dostatočnú pozornosť tejto dvojici produktov pri riešení kvalitného spánku. Pri každom našom rošte máme uvedené, pre aký typ matraca sa hodí. Zastavte sa, ukážeme Vám naživo, ako táto kooperácia matrac - rošt funguje.


Čo by ste nám odporučili?

Hlavne navštíviť špecializovanú predajňu a nekupovať matrace v supermarketoch. V rozpočte na posteľ a matrac skúste vyčleniť viac prostriedkov na matrac. Pri osobnej návšteve vám odprezentujeme naše najpredávanejšie a najoceňovanejšie modely matracov.


Aký matrac je vhodný na lamelové rošty?

Na lamelový rošt je vhodný penový a latexový matrac.


Môže ísť ťažký matrac na lamely?

Ak myslíme pod pojmom ťažký matrac viac ako 60 kg, tak treba zvážiť kúpu lamelového roštu, nakoľko pod vyššou váhou je protitlak lamiel na matrac prakticky nulový. Ostáva tak len minimálny efekt pruženia. Pri každom našom matraci nájdete aj informáciu, koľko váži konkrétny matrac v konkrétnom rozmere.


Koľko kg celkovej hmotnosti je prípustných na lamelový rošt?

V priemere je to 120 kg, maximálne 150 kg.


Aký matrac je vhodný na pevný rošt?

Celkom iste taštičkový (pružinový) a vyšší (min. 22 cm) penový matrac a futóny.


Je vhodný taštičkový matrac na lamelový rošt?

Nie je. Taštičky si robia svoju robotu a nepotrebujú, aby im do toho lamely zasahovali. Nie je to však veľký hriech, pokiaľ je taštičkový matrac dostatočne vysoký (aspoň 25 cm).


Aké matrace sú vhodné na polohovateľný rošt?

Úplne najviac latexové matrace, nasledujú penové. Pri rošte typu Reflux, je možné použiť aj taštičkový matrac, aj matrac s kokosovou doskou.


Môže ísť taštičkový matrac na polohovateľný rošt?

Nie.


Z koľkých pien sa môže skladať matrac?

Zoberte si latexový matrac - jedna pena (latexová doska) a stačí. Potom napríklad náš matrac Sirona je zložený až z 5 rôznych pien. Dôležité je sledovať komplexné parametre matraca.


Aký význam majú taštičky v matraci?

Taštičky v matraci sa podieľajú na aktívnom pôsobení matraca, respektíve jeho vlastností na Vašu chrbticu. Ich úlohou je tlačiť vlastnosti vrstiev nad nimi do chrbtice a tým aktívne pôsobiť na komfort spánku. Taštičky dokážu zároveň podopierať telo rovnomerne po celej ploche. Ak je taštičkové jadro 7 - zónové, o to lepšie.


Aký je rozdiel medzi taštičkami a pružinami v matraci?

Taštičky sú moderným riešením, základný rozdiel je, že je ich v matraci neporovnateľne viac, ako klasických pružín. Taštičkové pružiny poskytujú značne vyšší komfort. Sú prakticky bezkazové.


Je možné počuť vŕzganie, prípadne šušťanie pružín/taštičiek pri otáčaní?

Áno, z našich skúseností však ide o zanedbateľnú akustickú stopu.


Čo znamená sendvičový matrac?

Viacero rôznorodých vrstiev materiálov v jednom matraci. Tomuto označeniu sa vyhýbame, nakoľko ho považujeme za málovravné, keďže prakticky 90 % matracov na trhu je sendvičových.


Čo sa skrýva pod označením Vege?

Matrace označené týmto symbolom sú vo svojom zložení maximálne empatické voči zvieratám. V ich zložení sa totiž nenachádzajú látky poškodzujúce zdravie zvierat.


Máte v ponuke 100% prírodný matrac?

Áno, Futóny. Za zmienku stojí aj náš matrac Roma, ktorého jadro tvorí 100 % prírodná latexová doska.


Môžu z kokosového vlákna vychádzať škrupiny na povrch matraca?

Nemáme takúto skúsenosť a ani sme o nej nikde nepočuli.


Čo je HR pena?

Symbol HR, z angl. high resiliance, označuje matrace, ktoré sú vysoko-elastické, s vyššou hustotou a perfektne prispôsobujúce sa zakriveniu chrbtice ležiaceho človeka. Matrac z HR peny, uložený na správnom rošte, je dlhotrvácny, doska matraca degraduje oveľa pomalšie, ako pri PUR pene. Všeobecne patria matrace z HR peny medzi antialergické, nakoľko svojim zložením napomáhajú odvetrávať matrac v krátkom čase.


Aký matrac by ste mi odporučili na bolesť chrbta?

Odporučili by sme vám určite navštíviť špecializovanú predajňu matracov osobne. Bolesť chrbta je široký pojem (krčná, drieková, ...). Pre komplexné riešenie tohto typu problému preferujeme rozhodne osobné stretnutie.


Čo znamená, keď má matrac 7 zón?

Telo človeka má pozdĺžne 7 rôznych hmotnostných momentov. Aby sa zabezpečilo uloženie chrbtice na matraci podľa je prirodzeného zakryvenia, vymyslel sa tento šikovný spôsob diferenciácie hmotnostného zaťaženia. 7 zón majú taštičkové aj penové matrace.


Ako udržiavať matrac tak, aby mal čo najdlhšiu životnosť?

Najväčší tzv. nepriateľ matraca je vlhkosť, kvôli roztočom a kvôli degradovaniu štruktúry pien i ostatných materiálov v matraci. Roztoče dokážu značne narušiť jadro matraca. Najčastejšie deformácie matraca však spôsobuje nevhodný rošt.


Existuje možnosť, ako si zmäkčiť tvrdý matrac?

Jedine vrchným matracom - topperom, latexovým alebo z pamäťovej peny.


Aké sú výhody ortopedických vankúšov oproti bežným vankúšom?

V prvom rade treba povedať, že podľa našich prieskumov je to s ortopedickými vankúšmi trochu inak, ako sa proklamuje. Profilovaný vankúš je síce v súlade s krivkami krčnej chrbtice a hlavy, ale ľudia majú predsa len radšej vyššie vankúše. Aj tu platí, že zlatý stred. Teda stredne vysoký vankúš. Všeobecne, čo sa týka vankúšov, nechávame výber absolútne na klienta.


Ako vplýva vankúš na spánok?

Vankúš je taktiež veľmi dôležitý, pretože najčastejšie býva problém s chrbticou situovaný práve do oblasti krčnej chrbtice, čiže niekedy stačí naozaj len vymeniť vankúš a nekupovať rovno celý matrac. Výrazne pozitívny vplyv na krčnú chrbticu má podľa vyjadrení našich klientov vankúš Airsense.


Profilovaný alebo neprofilovaný vankúš?

Toto rozhodnutie nechávame plne na našich klientov.


Je možné vankúš vyprať?

Veľkou zaujímavosťou v našej ponuke je práve vyššie spomenutý vankúš Airsense. Okrem skvelých vlastností, ktoré vankúš má, sa dá prať aj jeho jadro! Áno, čítate dobre. Čo sa poťahov týka, tak všetky poťahy na vankúše sú snímateľné a prateľné.


Aký matrac je vhodný pre pacientov, ktorí dlhodobo ležia na lôžku?

Určite antidekubitné matrace, čiže matrace zabraňujúce vytvoreniu preležanín. V štandartnej ponuke matracov ich nenájdete, ale máme ich v širšej ponuke. Neváhajte nám napísať. Mimo antidekubitné matrace je vhodný určite tvrdší latexový matrac.


Aký matrac je vhodný na zabránenie preležanín?

Ako je napísané vyššie, ide o antidekubitný matrac.


Je možné objednať nepriepustný/zmývateľný poťah?

U nás to nie je poťah, ale hygienický chránič matraca. Áno.


Aká je maximálna nosnosť matracov?

Maximálna nosnosť matracov u nás je 150 kg. Pre rýchle zorientovanie sa v nosnostiach našich matracov, použite prosím konfigurátor matracov.

Je možné vyrobiť aj rozmer 200 x 200?

Áno samozrejme, všetky naše modely vyrábame aj v tomto rozmere, vo verzii rámová posteľ, aj vo verzii boxspring.


Je možné vyrobiť atypický rozmer?

Áno, nasledovne: RÁMOVÁ POSTEĽ - maximálny rozmer 220 x 220 cm, iba s roštami, bez úložného priestoru. Rámovú posteľ vieme vyrobiť aj v atypickom rozmere napríklad 164 x 210 cm. BOXSPRING - maximálny rozmer je 200 x 220 cm (šírka x dĺžka). Atyp typu 189 x 209 cm vo verzii boxspring nevyrábame. Atyp typu 150 x 200 cm je možný.


To čelo musí byť také vysoké?

Nemusí. To je častá otázka, považujeme sa za priekopníkov vysokých čiel na Slovensku :). Nie je problém vyrobiť posteľ bez čela alebo s výškou do 100 cm, 105 cm, 114 cm, ...


Môže mať táto posteľ úložný priestor?

Iba posteľ vo verzii rámová.


Dá sa to vyrobiť aj v inej farbe?

Naše postele je dobré chápať ako koncept, každá posteľ môže byť čalúnená do ktorejkoľvek z našej bohatej ponuky poťahových látok. Budeme veľmi radi, ak budete s farbami experimentovať.


Z akých materiálov je vyrobená posteľ?

Prevažuje MDF s drevotrieskou, v miestach spojov masívne drevo. Niektoré modely sú z 80 % vyrobené z preglejky, 20 % drevotrieska.


Je možné vyrobiť aj širšie čelo postele?

Áno, napríklad model Quadro Wide je pilotný koncept širokých čiel. 90 % našich modelov vám vieme vyrobiť s čelom širším než rám, za minimálny doplatok.


Chceme vysokú posteľ, je to možné?

Bravó. V roku 2013, keď sme začali prezentovať naše vysoké postele, bolo na našom trhu možno 5 % takýchto postelí, takže ste na dobrej adrese. Bežná výška ložnej plochy u nás je 65 - 70 - 75 cm (max 85 cm, min. cca 34 cm)


Dajú sa zmeniť nožičky?

Samozrejme. Na fotografiách sú nejaké, vaše však môžu byť iné alebo žiadne.


Čo ak mám záujem o inú farbu nožičiek?

Nožičky vieme dodať v požadovanej farbe podľa RAL odtieňov.


Je možné mať posteľ bez nožičiek?

Áno, namiesto nožičiek zvykneme dávať 0,5 cm plastové klzáky.


Je možné vyrobiť posteľ s dĺžkou 210 cm / 220 cm?

Áno, každý náš model postele vieme vyrobiť s dlžkou 210 cm alebo 220 cm.


Dá sa vyrobiť posteľ s bočným výklopom?

Áno, išlo by o verziu rámová posteľ s roštom umožňujúcim výklop z bočnej strany. Robievame to pomerne často.


Je možné vyrobiť posteľ s polohovaním matraca?

Áno, u nás bežná vec. Polohovanie vieme zabezpečiť prostredníctvom polohovateľných roštov (manuálne polohovanie alebo motorový rošt na ovládanie). Postele vo verzii boxspring vieme taktiež zabezpečiť s polohovaním.


Je možné vyrobiť posteľ vo vlastnej látke?

Áno, musíme však o látke vopred niečo vedieť, teda príďte nám ukázať aspoň kúsok látky na posúdenie.


Je možné vyrobiť posteľ vo farebných kombináciách?

Áno, zatiaľ najväčšia kombinácia bola 3 rôzne látky v rôznych farbách. Dvojkombinácia látok je u nás pomerne bežná záležitosť, napríklad modely Quadro majú okolo čela rámik, ktorý často čalúnime do inej farby / látky.


Aká je vhodná výška ložnej plochy?

Je to individuálne, ale z našich interných štatistík je to 65 cm a 70 cm. Na treťom mieste sa umiestnila výška 55 cm.


Vyrábate aj jednolôžkové postele?

Áno, v sekcii čalúnené postele sa dočítate viac o našich jednolôžkových posteliach. Bežne ide o šírku 90 x 200 cm alebo 100 x 200 cm.


Je možné vyrobiť len čelo postele?

Samostané čelá postelí nedodávame. Namiesto toho si môžete u nás objednať čalúnený panel na stenu, ktorý vyrobíme podľa požadovaných rozmerov. Využite prosím náš formulár čalúnený panel na mieru.


Je možné vyrobiť posteľ bez čela?

Áno, robievame to pomerne často. Namiesto čela si naši klienti dávajú vyrobiť u nás panel na mieru na stenu, hlavne vtedy keď nie je v izbe na čelo miesto.


Máte v ponuke aj nočné stolíky k posteli?

Áno, pozrite prosím na stránke sekciu nábytok - nočné stolíky.


Vyrábate aj taburet k posteli?

Áno, máme bohatú ponuku taburetiek, model Matrachello vyrábame na mieru, viac na stránke v sekcii Nábytok - taburetky.


Aký je rozdiel medzi rámovou a boxspringovou verziou?

V zásade ide o uloženie matraca. Rámová verzia je dodávaná s roštami (u nás podľa výberu klienta, respektíve hľadáme vhodný rošt pre daný matrac), na boxspringovej posteli leží matrac na pružinovom (taštičkovom) jadre, ktoré má iné vlastnosti pruženia a podopretia, ako rošt.


Je možné využiť pozáručný servis?

Samozrejme, je spoplatnený. Radi vyjdeme v ústrety, prosím kontaktujte nás.


Aká je záruka na posteľ?

2 ročná záruka.


Čo zahŕňa záručný servis?

V prvom rade ide o správne nahlásenú reklamáciu (reklamačný formulár). Následne pracovník poverený riešením reklamácie daného produktu kontaktuje zákazníka. Takže štandartný postup. Bližšie k tejto otázke vám vieme povedať po konkretizácii vady produktu.


Čo v prípade, že posteľ má vadu?

Vyplňte prosím náš reklamačný formulár, následne sa bude kompetentný pracovník v krátkom čase zaoberať jej predmetom .


Čo v prípade, že posteľ vŕzga?

Opäť, použite náš reklamačný formulár, kde nájdete možnosť nahrať súbor. Pri vŕzganí požadujeme od klienta videozáznam s kvalitnou audio stopou a lokalizovanie zvuku.


Aká je doba dodania postele?

Dodacia doba na čalúnené postele je ustálená na 7 - 11 týždňov. Vždy sa snažíme dodať postel v najkratšom možnom termíne odo dňa objednávky (deň pripísania platby na náš účet).


Poskytujete službu montáže?

Áno, 95 % postelí montujeme sami, nakoľko tak naši skúsení montéri vedia predísť zbytočnému poškodeniu postele, prípadne nesprávnemu zmontovaniu jednotlivých častí. Odporúčame montáž našimi pracovníkmi.


Poskytujete službu demontáže?

Áno, ak potrebujete demontovať našu posteľ alebo vašu starú posteľ, prípadne ju previesť na inú adresu, neváhajte nás kontaktovať.


Existuje možnosť skladovania postele?

Existuje. Prvý mesiac bez poplatku, za každý ďalší začatý mesiac si účtujeme 20,00 €.


Môžeme si posteľ zmontovať sami?

Áno, je však rozumné poradiť sa predtým s našimi montérmi o postupe.


Aký je postup pri záväznom objednaní postele?

Objednávka nadobúda platnosť po písomnom potvrdení rekapitulácie celej objednávky.


Platí sa záloha?

Existujú 2 spôsoby úhrady objednávky na mieru. 1. zálohová platba (60 - 70 % z celkovej sumy) 2. Plná suma uhradená predom s možnosťou benefitu (informujte sa u svojho predajcu).

Aká je funkcia roštu?

Aby sme zachovali vlastnosti matraca, musíme mu poskytnúť vhodné podložie. Rošt sa má aktívnou alebo pasívnou formou podieľať na zachovaní a prejavení vlastností matraca. Ak teda kupujete matrac, venujte prosím zvýšenú pozornosť  výberu vhodného roštu.


Z čoho sa rošt skladá?

Najčastejšie je to lamela (pevná alebo pružiaca) alebo z pružiacich lupeňov (rošt Exclusive).


Koľko lamiel má mať rošt?

Ako ktorý. Za štandard sa pri pevnom rošte berie 16 lamiel (14 - 16), menší počet lamiel je veľmi neštandardný. Pri lamelovom 26 - 28 lamiel alebo až 42 lamiel. Menšie počty lamiel a veľké rozostupy lamiel sú z našich skúsenosti často nevhodné.


Aký rošt je vhodný pod penový matrac?

Nízky penový matrac = lamelový rošt. Vysoký penový matrac (20 cm+) = pevný aj lamelový rošt.


Aký rošt je vhodný pod matrac, ktorý má vyššiu váhu?

Ak kupujete naozaj ťažký matrac (váhy našich matracov nájdete pri každom matraci v tabuľke), odporúčame zvoliť buď pevný rošt z bukového dreva alebo lamelový rošt, minimálne so stredovým popruhom, ktorý pomáha rozkladať váhu, ideálne aspoň 28-lamelový rošt.


Čo v prípade, že mám vyššiu váhu?

Odporúčame tieto 2 typy roštov: pevný rošt z bukového dreva alebo rošt Exclusive. Obe nájdete v našej ponuke.


Aký je rozdiel medzi lamelovým a latovým roštom?

Latový rošt (pevný rošt) je pasívny = nepruží, jeho jediná úloha je dať matracu pevný a rovný podklad. Lamelový rošt je aktívny = tlačí vlastnosti matraca do chrbtice. Nemožno hovoriť, že by bol jeden alebo druhý typ lepší / horší, každý z nich je určený pre konkrétne matrace.


Ako vplýva rošt na spánok?

Jednoducho. Bez vhodného roštu váš, hoci skvelý matrac nebude plne slúžiť, nedostanete z neho žiadané vlastnosti.


Čo znamená, že sú lamely zdvojené?

Zdvojené lamely označované u nás symbolom T5 / T8, sú lamely v počte napríklad 5 ks uložené na sebe a spojené gumovou obručou, ktorá je posuvná. Zdvojené lamely sú osádzané na rošt v oblasti panvy. posúvaním gumových obručí si nastavujete tuhosť pruženia. Je to skvelá vec, funguje to parádne.


Z akého dreva sa vyrábajú rošty?

Buk, sibírska breza, borovica. Buď ako preglejka alebo ako spracované rezivo.


Môže ísť pod taštičkový matrac lamelový rošt?

Predstavte si pružiny v matraci a predstavte si lamelu, ktorá je ohnutá. Lamela sa pohybuje nielen hore a dolu, má aj natáčavú schopnosť (pri niektorých roštoch). A teraz si predstavte, aký nesúlad pohybov to spolu vytvára. Taštičkový matrac ma rád, keď mu do jeho pruženia už nikto nekecá :-)


Čo v prípade, že sa mi zlomila lamela?

Pokiaľ ste v záruke, lamela vám bude zaslaná na výmenu. Pokiaľ nie ste v záruke, taktiež nás neváhajte kontaktovať, výmena za novú bude cenovo nenáročná.


Môžem si od Vás kúpiť samostatný rošt?

Pravdaže.


Môžem si od Vás kupiť samostatný rošt v demonte?

Pravdaže.


Mám atypickú posteľ, aký rošt je vhodný do atypickej postele?

V sekcii rošty nájdete podkategóriu Rošt na mieru, vyklikáte, pošlete a v krátkom čase vám zašleme odpoveď.


Aké polohovateľné rošty mi odporučíte?

Napríklad taká novinka rošt Reflux. Zo skúseností našich sa zdá, že najviac ľudia využivajú len polohovanie hlavy.


Máme záujem o bočný výklop, je možné vyrobiť taký rošt?

Samozrejme, pravdaže. Nájdete ho v našej ponuke, ak potrebujete neštandardný rozmer, vyplňte prosím formulár Rošt na mieru.


Aký matrac je vhodný na polohovateľný rošt?

Napríklad, na rošt Reflux môžete uložiť aj matrac s kokosovou doskou, či taštičkami, ktorý by ste inak nemohli použiť pri polohovateľnom rošte. Čiže obzerajte sa po penových matracoch.


Aký matrac je vhodné skombinovať s lamelovým roštom?

Penový, latexový.


Aké sú výhody postelí, ktoré majú rošty oproti boxspringovým posteliam?

Dobrá otázka. Na trhu existujú desiatky typov roštov, ktoré majú rôzne prídavné funkcie. Takže v porovnaní s boxspringom ponúka rošt viacero možností pruženia. Naproti tomu, boxspring nemá slabé miesta v oblasti pôsobenia (lamela využíva cca 60 % svojej plochy na protitlak).


Môže mať rošt zóny? Ak áno, aký majú význam?

Áno môže, napríklad náš model Exclusive alebo rošt Tripple T12. Rovnako ako pri matraci, 7 zón je odpoveďou na rozdielne váhy pozdĺž tela človeka. Takže s vami pracuje tak, aby bola chrbtica v správne - prirodzene zakrivenej polohe. Dobrá to vec!


Aký rošt je vhodný pre imobilného pacienta?

Riešili sme už takéto zadanie, klient dopytoval motorový polohovateľný rošt, pre ľahšiu manipuláciu s imobilným človekom. Napríklad, ak je nutné človeka kŕmiť, je veľmi užitočné využiť nadvihnutie chrbtovej časti roštu. Motorový rošt, ako jediný ponúka možnosť jednoduchého pohybu na posteli.


Ako funguje mobilný rošt?

Máme v ponuke viacero druhov. Odporúčame hlavne bekáblové spojenie. Motorový rošt ovládate pomocou ovládača, na ktorom su zvyčajne 4 možnosti: dvíhanie len chrbtovej časti - dvíhanie len nôh - súčasné zdvíhanie chrbtovej časti a nôh - súčasné znižovanie polohy nôh a chrbtovej časti. Na motorový rošt sa nám najviac osvedčili latexové matrace. Každý motorový rošt je vybavený záložnou batériou pre prípad, že potrebujete polohovať rošt aj keď máte doma výpadok elektrickej energie. Je to však krátkodobé - núdzové riešenie.


Aké je maximálne zaťaženie roštov?

130 kg. Ak potrebujete efektívnejšie riešenie, prosím neváhajte nám napísať.


Aká je záruka na rošty?

2 ročná a 5 ročná (model Exclusive).


Aká je starostlivosť a údržba o rošty?

Sledovať ich polohu, či sú v rovine. Niekedy, keď hlási klient vŕzganie postele, je nesprávne uložený rošt príčinou vŕzgania, prípadne to spôsobuje povolená lamela. Taktiež myslieť na odprášenie.


Aká je údržba pri motorovom rošte?

Nezahádzať motor pod roštom haraburdím a sem tam rošt utrieť od prachu. Ak ste už mali výpadok elektrickej energie a zachránila vás núdzová 12 V batéria, skontrolovať občas aj ju.


Aké výhody majú polohovateľné rošty?

Najpoužívanejšou výhodou, ktorú sme za tie roky odsledovali, je využívanie polohovania hlavovej časti na čítanie. Taktiež sme mali prípad, kedy mal klient Reflux, na krátku dobu využil polohovanie chrbtovej časti. Iný prípad je hypertenzia, dvíhanie časti nôh, aby boli nad úrovňou srdca, takisto na krátkodobé riešenie stavu.


Motorový alebo polohovateľný rošt?

Na túto otázku odpovedáme zo skúsenosti našich zákazníkov tak, že polohovateľný rošt sa po čase nechce nikomu veľmi polohovať.


Aký rošt je vhodný v prípade, že spím na futóne?

Pevný latový rošt.


Mám refluxnú chorobu, aký rošt mi odporučíte?

Toto je čoraz častejšia otázka. Náš rošt Reflux je vybavený polohovaním pre toto zadanie.


Ako nastaviť jednotlivé lamely na zónových roštoch správne?

Puzdierka navlečené na zdvojené lamely posunuté do stredu spravia väčšie pérovanie. To znamená, ak vám príde váš matrac tvrdý, môžete vec zachrániť práve týmto manévrom. Rozdiel je naozaj dosť veľký a nie náhodou je situovaný do oblasti panvy, kde sme najťažší. Od výroby sú puzdierka rozostavené do trojuholníka.


Je možné využiť rošt ako základ postele?

V našej ponuke nájdete samonosné rošty, ktoré sú vyrobené s nožičkami. Takýto rošt je u nás považovaný za našu najlacnejšiu posteľ.


Čo v prípade, že sa mi na rošte posúva matrac?

Existuje bočný alebo predný držiak na matrac, ktorý sa upevňuje na rošt. Nájdete ho v sekcii doplnky k roštom.

Je možné prať deky, ktoré máte v ponuke?

Áno, deky je možné prať. Každú deku odporúčame prať podľa toho, ako má uvedené na štítku. Teplota prania by však nemala byť vysoká. Ak na štítku nenájdete odporúčanú teplotu prania, je bezpečné ju prať na 30°. Teplotu vyššiu ako 30° neodporúčame. Pri praní odporúčame nahradiť bežný prací prášok tekutým pracím práškom. Najlepším pracím programom pre deky je program pre jemné tkaniny, prípadne program na ručné pranie.


Je možné prať deky, ktoré sú z vlny?

Deka z vlny si vyžaduje špeciálnu starostlivosť, prostredníctvom ktorej predĺžite aj jej životnosť. Vlnené deky je možné prať pri maximálnej teplote 30°. Deky možno chemicky čistiť, avšak neodporúčame deky chemicky bieliť a sušiť v sušičke. Najlepším pracím programom pre vlnené deky je program určený na vlnu a ručné pranie.


Akú starostlivosť odporúčate na deky, ktoré sú z vlny?

Vlna prirodzene odpudzuje špinu, takže vlnené deky možno užívať aj dlhšie bez prania. Ak necháte deku prevetrať vo vlhkom počasí, vlhký vzduch vytiahne špinu a zápach.


Je možné deku sušiť v sušičke?

Vlnené deky neodporúčame sušiť v sušičke. Deky, ktoré majú zloženie z vlny odporúčame sušiť rozprestreté na sušiaku, ideálne v tieni. Štandardné sušenie je síce dlhšie, avšak máte istotu, že sa deke pri sušení nič nestane.


Je možné deku žehliť?

Vlnené deky možno žehliť do maximálnej teploty 150 °. Žehlenie by sme však odporúčali len v najnutnejšom prípade, ideálne cez povrch inej textílie.


Aký je bežný rozmer deky?

Medzi najčastejšie uvádzané rozmery diek patrí rozmer 150 x 200 cm.


Ktoré deky v ponuke majú hrejivý účinok?

Každá deka ak sa do nej zabalíte má svojím spôsobom hrejivý účinok. Avšak medzi obľúbené deky z hrejivým účinkom patria práve vlnené deky. Vlna má vynikajúce termoregulačné a izolačné schopnosti, to znamená, že v lete chladí - v zime hreje. A práve deky, ktoré sú vyrobené z vlny, udržujú stálu teplotu, no nedochádza k prehriatiu, či poteniu sa.


Môže sa deka ožmolkovať?

Pokiaľ ide o vlnené deky, po určitom čase a užívaní sa môžu žmolky začať tvoriť, avšak ide o prirodzený jav. Pokiaľ sa vám na deke vytvárajú žmolky, neodporúčame, aby ste ich vyčesávali. Mohlo by tak dôjsť k poškodeniu štruktúry materiálu. Ideálnym riešením je prístroj na žmolky, tzv. odžmolkovač, prípadne žmolky odstrihnite nožnicami.


Možno použiť deky aj v interiéri aj v exteriéri?

Deky je možné používať v interiéri, ako aj v exteriéri. Pri dlhodobejšom užívaní v exteriéri odporúčame deky vytrepať od prachu, prípadne špiny alebo iného zanesenia. Deky, ktoré majú syntetické prímesy, možno aj vyprať podľa inštrukcií uvedených na štítku.


Z akej vlny sú vyrobené deky, ktoré máte v ponuke?

Vlnené deky sú vyrábané z vysokokvalitnej novozélandskej vlny. Zároveň sú pri výrobe týchto diek používané výlučne ekologické farby, ktoré zaručujú zdravotnú nezávadnosť. Novozélandská ovčia vlna patrí medzi kvalitné prírodné materiály, ktorej unikátne prírodné vlákno zabezpečuje priedušnosť, antibakteriálnosť a antistatickosť. Zároveň pôsobí ako ochrana proti UV žiareniu. V lete chladí a v zime hreje.

Aké plachty máte v ponuke?

V ponuke máme plachty Jersey, ktoré sú určené predovšetkým na matrace do maximálnej výšky 25 cm a plachty ZwirnJersey, ktoré sú určené pre matrace s výššou výškou (nad 25 cm). Plachty, ktoré máme v ponuke sú vyrobené zo 100% egyptskej bavlny.


Aký je rozdiel medzi Zwirn a Jersey?

Plachta Jersey je určená predovšetkým na nízke a stredne vysoké matrace, prípadne na matrace s najbežnejšou výškou (cca 20 cm).

Plachta ZwirnJersey je určená na vysoké matrace, ktoré svojou výškou presahujú nad 25 cm. Maximálna výška matraca, na ktorý možno použiť plachtu ZwirnJersey je 35 cm.


Mám vysoký matrac, aká plachta je vhodná na vysoký matrac?

Medzi vysoké matrace sa radia matrace, ktorých výška začína od cca 25 cm. V našej ponuke nájdete plachty s označením ZwirnJersey, ktoré sú určené práve na vysoké matrace. Plachty ZwirnJersey je možné objednať nielen na vysoké manželské postele, ale aj na jednolôžkové matrace, prípadne menej bežné rozmery.


Sú plachty elastické?

Plachty, ktoré máme v ponuke obsahujú 3% elastánu, čo umožňuje plachte natiahnúť sa, prípadne prispôsobiť tvaru matraca. Plachty sú po celom obvode vykončené elastickou gumičkou, ktorá umožňuje komfortné natiahnutie plachty po celej dĺžke rovnako.


Aké zloženie majú plachty?

Jersey plachty svojím zložením pozostávajú zo 100% egyptskej bavlny. Zwirn plachty obsahujú 97% egyptskej bavlny a 3% elastánu.


Na akej maximalnej teplote môžem plachtu vyprať?

Plachty odporúčame vyprať do max. teploty 60°C, v závislosti od farby plachty na vybranom programe.


Je možné plachtu sušiť v sušičke?

Plachty je možné sušiť v sušičke na bežných programoch.


Mám atypický rozmer matraca, je možné objednať atypickú plachtu?

Samozrejme je možné doobjednať plachty aj na atypické rozmery. Ak máte atypický rozmer a potrebujete plachtu neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám poradíme.


Je možné plachtu žehliť?

Plachty Vám neodporúčame žehliť.


Je možné plachtu chemicky čistiť?

Plachty, ktoré máme v ponuke neodporúčame čistiť chemickými prostriedkami, prípadne inými čistiacimi prostriedkami.


Môže sa plachta žmolkovať?

Plachty sú odolné voči žmolkovaniu, no ak k žmolkovaniu aj napriek tomu dochádza, ide o prirodzený jav, ktorý možno vidieť na miestach, kde dochádza ku priamemu kontaktu s plachtou. Avšak, doteraz sme nezaznamenali ani jeden prípad žmolkovania plachty Estella.


Aké plachty sú vhodné na zimné obdobie?

Na zimné obdobie máme v ponuke velúrové plachty, ktoré majú špeciálny plyšový povrch. Oproti bežnej plachte má plachta špeciálny velúrový povrch, ktorý príjemne hreje a zároveň cirkuluje vzduch. Plachtu možno prať na 60°C.

Ako Vaša spoločnosť pristupuje k otázkam ekológie, recyklácie a celkovo k životnému prostrediu?

Rovnako, ako značná časť populácie na zemi, aj my si uvedomujeme, čo spôsobuje, ak človek hľadá trvalý pokoj a uspokojenie vo vonkajšom svete. Preto otázku preskúmania seba považujeme za najdôležitejšiu.


Ktoré z Vašich produktov považujete za najlepšie biodegradovateľné?

Medzi najlepšie biodegradovateľné produkty u nás patria vlnené deky, prírodné matrace - futóny, bavlnené plachty a ekologické matrace Matrachello, ktoré vďaka prírodným olejom, ktoré v značnej miere nahradili syntetické látky, zanechávajú menšiu ekologickú stopu.


Poznáte pôvod materiálov použitých vo Vašich produktoch?

Na 90 % áno. Väčšina surovín na výrobu nábytku v našej ponuke pochádza z blízkeho okolia do 1000 km. Skrátene, môžeme povedať, že 95 % surovín pochádza z EÚ.


Ako narábate s obalovým materálom?

Dobrá otázka. V prvom rade apelujeme na našich dodávateľov, aby bol tovar balený jednak kvalitne a jednak za použitia čo najmenšieho počtu ťažko rozložiteľných materiálov. Napríklad sme v minulosti presadili balenie postelí do kartónového obalu, čím sme eliminovali objem fólii na najmenšiu možnú úroveň.

Náš odpad tvorí 50% kartónového a 40% fóliového obalu, zvyšok tvorí textilný odpad a drevený odpad. Všetok odpad riadne separujeme, na jeho uskladnenie sme vybudovali kryté zberné miesto. Odpad odvážame na zberný dvor, kde ho odovzdávame separovane.

Samozrejmosťou je aj triedenie odpadu vyprodukovaného v našich showroomoch. Bioodpad sa snažíme separovať tiež.


Recylujete?

Áno. Napríklad textilný odpad využijeme na rôzne účely alebo ho posunieme ďalej pre kreatívne účely. Poškodený alebo starší tovar nikdy nevyhadzujeme, za zníženú cenu ho posúvame ďalej. Podobne je to u nás aj s obalovým materiálom, ako krabice a tašky, ktoré po použití uskladňujeme pre ďalšie použitie.

V čom ste podľa Vás dosiahli lepšie výsledky z pohľadu ekológie?

Toto je dobrá otázka. Rozumieme, že ekologický pohľad na najrôznejšie aktivity človeka je vo svojom hlbšom preskúmaní veľmi široký, všetko so všetkým súvisí. Dobré výsledky sme dosiahli napríklad skvalitnením plánovania služobných ciest, aby sme v tomto zmysle eliminovali počet najazdených kilometrov. Mesačnú úsporu sme aktuálne vyrátali na 200-300 km mesačne. Azda najlepšie výsledky sme zaznamenali práve v recyklácií surovín i tovarov - nič sa nevyhadzuje, všetko si hľadá svojho zákazníka. 40% papiera, ktorý využívame je recyklovaný, elektronizáciou sme znížili objem použitého papiera o 60%. Azda najviac signifikantným prístupom v zmysle zachovania trvalého udržania ostávame v režime ,,malá firma”, nikdy sme sa nepobrali cestou masívneho predaja (kontajnerového predaja), cítime, že trvalá udržateľnosť ide ruka v ruke s mierou, ktorá je prirodzenou súčasťou vedomého užívania života.

DIZAJNOVÉ KRESLÁ


Je možné vybrať látku na kreslo?

Áno, náš koncept predaja kresiel sme nastavili tak, aby bolo možné, podobne ako pri našich čalúnených posteliach, vyberať z množstva poťahových látok.


Aké iné podstavce sú na výber ku kreslu?

Na výber sú podstavce typu Spider, ktoré je možné zvoliť v nákupnom procese. Spider môže byť vyrobený v 4 farebných prevedeniach.


Môžem si vybrať farbu podstavy / spidera na kresle?

Áno, farby nájdete pri konkrétnom kresle.


Sú kreslá polohovateľné?

Polohovateľné kreslo je: Wind, Cirrus a Breeze.


Možno používať kreslo v exteriéri?

V prípade, že si u nás vyberiete exteriérovú poťahovú látku, tak áno. Ako sa starať o kreslo v exteriéri vám povieme osobne pri Vašej návšteve.


Možno kreslom otáčať?

S výnimkou kresla Florence, sú všetky kreslá otáčavé.


Možno kreslo využívať na každodenné sedenie?

Určite áno. Napríklad kreslo Wind, s troma fixovateľnými polohami, je maximálne pohodlné, podľa našich skúseností si na ňom poležíte pohodlnejšie ako na sedačke.


Aká je maximálna nosnosť kresiel?

Maximálna nosnosť kresiel je 120 kg.


Čo v prípade, ak mi kreslo pri otáčaní vŕzga?

V takomto prípade vyplňte prosím náš reklamačný formulár, v ktorom je možnosť nahrať video súbor a napísať popis vady.


Ktoré kreslá majú možnosť vyloženia nôh?

Kreslá Wind, Cirrus a Breeze a kreslá, ktoré majú v produktovej fotografii zobrazenú podnožku, ktorá je voliteľná.


Ktoré kreslo má motorový polohovací systém?

Polohovanie motorom, ako voliteľnú doplatkovú možnosť, majú kreslá Wind, Breeze a Cirrus.


Možno vyrobiť kreslo aj v koži?

Áno, kreslá v koži nájdete na stránke ako samostatne nahodené produkty.


Možno vyrobiť kreslo aj vo vlastnej látke?

Áno, ak látka spĺňa technické parametre. Látku najprv osobne odobríme v našich showroomoch. Takáto služba je spoplatnená sumou 21,00 €.


Ako čistiť kreslo?

V prípade, že je kreslo zašpinené fixou, krvou, vínom, neváhajte nás prosím kontaktovať. V ponuke máme aj látky s protišpinivou úpravou, ktoré môžete žiadať v našich showroomoch.


Je možné kúpiť kreslo samostatne bez taburetu na vyloženie nôh?


Áno, pre konkrétny typ kresla. Ich cena sa pohybuje od 90,00 € - 160,00 €.


Ktoré kreslo by ste nám odporučili?

Najpohodlnejšie kreslá s bohatou výbavou polohovania sú Wind, Cirrus a Breeze.


Aká je záruka na kreslo?

2 ročná záruka.


Čo sa vzťahuje do záruky a čo nie?

Záruka zahŕňa vady typu zlomenie vzpery, znefunkčnenie otáčavého systému a pod. Záruka sa nevzťahuje na roztrhnutie textílie, či poškriabaný podstavec.


Aká je doba dodania pri objednaní kresla?

V prvom rade, dopytujte prosím, ktoré kreslá máme na sklade. Mimo skladové kreslá je čakacia doba cca 2-3 týždne.


Prečo by sme si mali vybrať práve kreslá od Vás?

Naše kreslá sú špecifické svojim inteligentným polohovaním, vyrábané v malej manufaktúre ručne, ktorá nechŕli stovky kresiel mesačne, preto máme dostatok času a priestoru na výstupnú kontrolu a kvalitné spracovanie kresla. Navyše, vyberáte zo stoviek kolekcií látok, aj s protišpinivou úpravou alebo vám môžeme kreslo vyrobiť vo vašej látke.


SEDAČKY


Máte v ponuke aj sedacie súpravy?

Nie :-)


Plánujete rozšíriť Vašu ponuku aj o sedacie súpravy?

Nie, nakoľko sa chceme naplno venovať len téme postelí, matracov, roštov a spánku. :-)

Prečítajte si odpovede na časté otázky na ortopedické a dekoračné vankúše.

ORTOPEDICKÉ VANKÚŠE


Na čo slúži ortopedický vankúš?

Ortopedický vankúš je po rošte veľmi dôležitou súčasťou riešenia zdravého uloženia chrbtice na matraci, nakoľko problémy s krčnou chrbticou sú jedny z najčastejších. Rozumie sa, že ani kvalitný matrac často nevyrieši krkolomný zvyk polohy hlavy počas spánku. Podstatné je, aby bola hlava s krkom v rovine, aby si krčná chrbtica i svaly cez noc oddýchli. Preto venujte dostatočnú pozornosť aj výberu vankúša, najmä ak kúpou matraca chcete vyriešiť problémy s krčnou chrbticou.


Aké typy vankúšov máte v ponuke?

V ponuke máme 2 druhy - klasický vankúš a tvarovaný - profilovaný vankúš. Podľa nášho odhadu, cca 30% populácie vyberá profilovaný vankúš, zvyšok populácie volí klasický - vyšší vankúš. Pri výbere často rozhoduje dlhoročný zvyk, ak teda zvyknete spávať s hlavou vysoko, odporúčame vysoké vankúše, prípadne vankúše, ktoré je možné zložiť a dostať sa tak s hlavou vyššie.


Ktorý ortopedický vankúš je u zákazníkov najobľúbenejší?

Toto je vskutku u nás jednoznačné - vankúš Airsense. Sami na ňom spávame a potvrdzujeme jeho perfektné vlastnosti. Ide síce o drahší vankúš, no rozhodne ponúka veľa. Je plný vzduchu. Jeho otvorená bunková štruktúra poskytuje o 500% vyššiu priepustnosť vzduchu v porovnaní s inými materiálmi a je možné ho celý vyprať v práčke.


Máte v ponuke obliečky na ortopedické vankúše?

Obliečky nie, vankúš si kupujete s kvalitným poťahom, ktorý je možné prať na 60 stupňoch. Poťah je možné na vankúš objednať aj samostatne.


Je možné poťah na vankúši prať?

Áno, na 60 stupňoch Celzia.


Je pérový vankúš alebo klasický perinový vankúš tiež vhodný pre zdravé spanie?

Áno, nakoľko dokáže poskytnúť dostatočný komfort i zachovať lineárne držanie krčnej chrbtice. Avšak klasické perinové vankúše často neposkytujú ďalšie vlastnosti ako termoregulácia, či alergické minimum.


Máte v ponuke vankúš na cestovanie?

Máme, volá sa Matrachello Pure, je vhodný na cestovanie i domáce využitie. Pena použitá na vytvorenie vankúša Pure neobsahuje žiadne toxické látky a všetky škodlivé chemikálie boli nahradené prírodnými, nemodifikovanými sójovými olejmi. Je šetrný k životnému prostrediu a bez GMO.


DEKORAČNÉ VANKÚŠE

Aké tvary vankúšov robievate?

 Tvary robíme všetky. Zvyčajne si klienti vyberajú štandardné obdĺžniky, štvorce ale pokojne vám vyrobíme aj vankúš v tvare valca...  

Čím sú dekoračné vankúše vyplnené?

Dekoračné vankúše sú vyplnené dutým vláknom (polyesterové). 

Viete mi vyrobiť vankúš so snímateľným poťahom?

Pri všetkých našich vankúšoch máte možnosť zvoliť si, či si želáte vankúš so snímateľným poťahom (na zips) alebo bez. Samozrejme neplatí to pre vankúše s gombíkmi.

Aký vankúš je vhodný do exteriéru?

Do exteriéru sú vhodné všetky vankúše, na ktorých je použitá exteriérová textília. Tie sú odolné voči vyblednutiu farby pôsobením slnečného žiarenia, chlórovanej vody... 

check Produkt bol pridaný na porovnanie.