• Na objednávku - Tovar na objednávku je zväčša dostupný do 4-7 týždňov

7 ročná záruka, výška 30 cm

ŠKÁLA TVRDOSTI:
Mäkký | Stredný | Tvrdý

Matrac XL je výsledkom nášho úsilia o poskytnutie komfortu spánku každej váhovej kategórii. Je to kombinácia viacvrstvovej časti a odnímateľnej vrchnej časti – toppera. 

HR pena

Pamäťová pena

Taštičkové jadro

7 zón tvrdosti

kokosová doska

Prateľný poťah 40C

Snímateľný poťah

Vzdušnosť

Pena Energy

796,00 €
S DPH
Vyberte poťah na matrac 2023:
Vyberte prosím rozmer matraca DSH:
Množstvo

  • Kamenné predajne: Bratislava, Prešov. Kamenné predajne: Bratislava, Prešov.
  • Montujeme po celom území SR. Montujeme po celom území SR.

Matrac XL je výsledkom nášho úsilia o poskytnutie komfortu spánku každej váhovej kategórii. Je to kombinácia viacvrstvovej časti a odnímateľnej vrchnej časti – toppera. Dvojitý matrac uľahčuje odpojenie toppera od základného matraca. Vďaka tomu môžete bez zbytočných komplikácií v priebehu niekoľkých sekúnd zmeniť tvrdosť a výšku vášho matraca.

Na každom metri štvorcovom je 260 malých taštičkových pružín, tvoriacich pevné a odolné jadro matraca. Ich usporiadanie na základe siedmich zón tvrdosti zaručuje udržanie chrbtice v správnej polohe bez ohľadu na polohu, v ktorej spíte. Takéto jadro je ideálnym základom pre husté a vysoko elastické peny, ktorých vhodne zvolená výška a usporiadanie zaisťujú vysokú mieru pohodlia, stability, ako aj životnosť celého matraca. Peny podopierajúce telo sú pružné a odolné voči deformáciám.


Samostatnú časť tvorí termoelastická pena (pamäťová pena), ktorá je umiestnená ako nezávislý odnímateľný topper na vrchnej časti matraca. Takže ak ho nepotrebujete, jednoducho ho odoberiete z matraca. Napríklad v lete, keď vám netreba ďalšiu vrstvu matraca. Pena sa vplyvom tepla vášho tela dokonale prispôsobí kontúram a umožní vám jemne sa ponoriť do matraca. Uvoľňuje svaly a podporuje ich rýchlejšiu regeneráciu. Má antialergické vlastnosti, na svojom povrchu neuživí baktérie, plesne, roztoče a iné patogénne mikroorganizmy.

Konštrukcia matraca poskytuje odolnosť voči vysokým zaťaženiam pri zachovaní vysokej flexibility. Jedným slovom, matrac nespôsobuje žiadny tlak, ani nepohodlie. 

Model XL stabilne a bodovo podporuje vaše telo a to všetko s cieľom poskytnúť vám nerušený komfort počas spánku. Matrac dokonale ladí s kontinentálnym lôžkom. HR pena

Symbol HR, z angl. high resiliance, označuje matrace, ktoré sú vysoko-elastické, s vyššou hustotou a výborne sa  prispôsobujúce zakriveniu chrbtice ležiaceho človeka. Matrac z HR peny, uložený na správnom rošte, je dlhotrvácny, doska matraca degraduje oveľa pomalšie ako pri PUR pene. Celkovo patria matrace z HR peny medzi antialergické, nakoľko svojim zložením napomáhajú odvetrávať matrac v krátkom čase.

Pamäťová pena

Označovaná aj ako visco pena alebo termoelastická pena je známa svojim dokonalým kopírovaním tela ležiaceho človeka, pričom si zachováva svoje vlastnosti po veľmi dlhú dobu. Reaguje na teplotu a tlak. Jej veľmi hustá štruktúra primerane zabraňuje prenikaniu prachu do jej jadra. Pamäťová pena sa z hľadiska našich dlhoročných skúsenosti javí ideálne, ak je uložená na kokosovej doske, prípadne pene s vysokou hustotou.

Taštičkové jadro

Taštičkový matrac - 260 taštičkových pružín na m² zabezpečuje plošné bodové podopretie tela. Taštičkové pružiny sú medzi sebou pospájané, následkom čoho pomáhajú rozkladať hmotnosť na širšiu plochu matracového jadra. Hovoríme tiež o aktívnom matraci, tlak taštičiek na kontaktnú vrstvu pôsobí aj bez účasti lamelového roštu.

7 zón tvrdosti

Matrac so 7 zónami tvrdosti ideálne podporuje telo ležiaceho po celej dĺžke podľa hmotnostných rozdielov, aby bolo zachované prirodzené zakrivenie chrbtice počas spánku.

Snímateľný poťah

Naše matrace sú vybavené snímateľnými poťahmi, ľahko-odzipsovateľnými po obvode matraca. Vďaka tejto možnosti, môžete prať len jednu vybranú časť poťahu.

Vzdušnosť

Matrac označený týmto symbolom ponúka výborné odvetrávanie celého jadra matraca vďaka špeciálnej konštrukcii priepustných membrán a vzduchopriepustných textilných pásiek po obvode matraca, čo spôsobuje elimináciu roztočov a baktérií v matraci.

Pena Energy

PUR pena Energy pre dosiahnutie tvrdého podložia kontaktne peny. Ľahký, trvácny materiál vyššej hustoty.

Kokosová doska

Kokosová doska je vyrobená zo šúpolia kokosového orecha, následne lisovaná na kokosovú platňu / dosku. Je to v prvom rade prírodná zložka matraca s dvoma vynikajúcimi vlastnosťami - tvrdosť a trvácnosť. Kokosovú dosku používame v našich matracoch pre účel vytvorenia tvrdších alebo extra tvrdých matracov. Kokosová doska v matraci tiež plní úlohu termoregulácie.

Tabuľka dát

Tvrdosť matraca
Tvrdý
Nosnosť
Do 120 kg
Matrac určený pre vekovú kategóriu
Od 18 do 99+
Výška matraca
30 - 31 cm
Záruka
7 ročná záruka
Typ matraca
Taštičkový
Typ matraca
S kokosovou doskou
Poťah matraca
Matrachello Smart
Pratelnosť poťahu matraca:
prateľný na 60 stupňoch

Špecifické data

Názov poťahuPopis

puroactive

Záruka: 2 roky

Poťah Puroactive je vysoko kvalitná, na dotyk mäkká tkanina vytvorená pomocou technológie aktívnych probiotík, ktorá poskytuje čisté a svieže prostredie na spánok. Prítomnosť probiotík v poťahu krytu znižuje počet roztočov domáceho prachu o 93,7 %. Účinnosť ochrannej bariéry bola potvrdená vo vedeckej štúdii a schválená pacientmi s alergiou. Najnovšie výsledky testov dokazujú, že zložky obsiahnuté v nátere Purotex znižujú aj alergény mačiek a psov.

Rozmer matraca (cm)Hmotnosť (kg)
80 x 200 27
90 x 200 29
100 x 200 32
120 x 200 38
140 x 200 44
160 x 200 50
180 x 200 55
200 x 200 60
200 x 210 65

Mohlo by vás zaujať aj

check Produkt bol pridaný na porovnanie.