Posledné príspevky

Posledné komentáre

  • Pozdravuje Ťa tvoj dedo Filomén. Dobre ši povedal synku.
    Filomén
    Dec 11, 2019

Značky blogu

Wishlist

Žiadne produkty

Môj wishlist

Tvrdé matrace
Tvrdé matrace
Matrachello Admin
Nov 06, 2019

Pre koho je určený tvrdý matrac? Je tvrdý matrac naozaj vhodný pre zdravý spánok? Prečítajte si, čo sme zistili za 8 rokov pri predaji tvrdých matracov.

 

SPRÁVNA TVRDOSŤ

Pri výbere matraca je jedným z najdôležitejších voliteľných parametrov práve tvrdosť matraca. Správny výber tvrdosti je kľúčom k pohodlnému uloženiu tela počas spánku. Ako vybrať tú správnu tvrdosť, aby sme si zabezpečili komfortný spánok? Akú tvrdosť vyberať pre dieťa? Na tieto a ďalšie otázky sa pozrieme zblízka v tomto článku.

 

VÝBER MATRACA PODĽA TVRDOSTI

Pri výbere tvrdosti sa zameriavame na hmotnosť zákazníka, ktorá značným spôsobom ovplyvňuje celkove správanie sa matraca. Zo skúsenosti, úplne iné správanie toho istého matraca zaznamenali naši zákazníci s hmotnosťou napríklad 105 kg a s hmotnosťou 70 kg. Samozrejme, ťažší človek považoval inak tvrdší matrac za stredne tvrdý, ba až mäkký. Z iného pohľadu, 50 kg zákazníčke sa javil náš najtvrdší matrac ako málo tvrdý. (tvrdšia od tohto matraca bola už len podlaha). Po krátkej debate sme sa dopracovali k tomu, že zákazníčka spáva celý život na tvrdých matracoch a spáva sa jej dobre, bez komplikácií. Jej niekoľkoročný zvyk teda selektoval tvrdosť z tohto pohľadu. 

Preto, jednoznačná pravda o výbere správne tvrdého matraca sa skrýva niekde uprostred rôznych premenných. Výber zákazníčky bol určite správny. Inak prebieha výber tvrdosti matraca, ak zákazník pociťuje komplikácie v oblasti chrbtice. Najčastejším výberom je tak stredne tvrdý matrac.

 

VÁHA VERSUS TVRDOSŤ MATRACA

Váha človeka má samozrejme vplyv na celkový pocit tvrdosti matraca. Najvýraznejšie to pociťujú klienti s váhou nad 110 kg. Totiž ich bodové zaťaženie je ďaleko značnejšie ako pri ľahších osobách. Každopádne, ak si človek s takouto hmotnosťou na matrac ľahne, matrac nebude už pôsobiť ako mäkký. Môže sa však naďalej zdať ako nedostatočne tvrdý pre klienta. (pocit z tvrdosti je tiež signifikantný odrazový mostík pri výbere). 

Pre jednoduchú orientáciu pri výbere sme na našom e-shope vytvorili konfigurátor matracov. Nájdete v ňom možnosť filtrácie matracov podľa nosnosti. 

 

ČASTÉ ARGUMENTY PRI VÝBERE TVRDOSTI

Postrehli sme niekoľko zaujímavých argumentov, ktoré nám naši zákazníci predkladajú pri výbere tvrdosti:

  • potrebujem tvrdý matrac, ten je pre chrbticu zdravší. Zákazník má pravdu, len treba podotknúť, že je to subjektívne hodnotenie, ktoré  zohľadňuje skúsenosť, váhu dotyčného človeka. Poležať si na extra tvrdom matraci je super, na hodinku. Alebo si ľahnúť len tak na rovnú podlahu a nechať sa takpovediac zrovnať. Dlhodobý spánok na extra tvrdom matraci málo kopíruje prirodzené zakrivenie chrbtice. Oceňujú ho hlavne naši klienti s hmotnosťou nad 110 kg. Nebránime sa tomu, že pre klientov s hmotnosťou nad 110 kg je tvrdý, alebo extra tvrdý matrac vyhovujúci. Ak by sme sa na to mali pozrieť komplexnejšie, celková kondícia chrbtice človeka s vyššou váhou (vysokým BMI indexom) bude vylepšená kvalitným matracom len v nízkej miere. Z nášho pohľadu, stredne tvrdé matrace podopierajú chrbticu najmenej exponovane. Rozhodne, tvrdosť matraca je najlepšie si overiť naživo. 
  • keď si sadnem musí sa podo mnou nestlačiť, inak je to mäkký matrac. K tomuto len toľko, na matraci v noci ležíte. Zaznamenali sme hádam stovky prípadov, kedy si naši klienti sadli a matrac sa im nezdal, no akonáhle si ľahli, bol to ich miláčik, ktorý dosiaľ dobré slúži.

 

NA ZÁVER

Odporúčame určite si matrac vyskúšať naživo. A preto Matrachello investovalo do kamenných predajní, aby mohli naši zákazníci skúšať matrac naživo a dozvedieť sa viac. Predaj matracov cez náš eshop berieme skôr ako výhodu pre našich vracajúcich sa klientov, ktorí si dokupujú matrac, ktorý už poznajú.

POZRITE SI NAŠE TVRDÉ MATRACE

Pridajte svoj komentár

check Produkt bol pridaný na porovnanie.