Žiadne komentáre

Značky blogu

Wishlist

Žiadne produkty

Môj wishlist

7 zón tvrdosti v matraci
7 zón tvrdosti v matraci
Matrachello Admin
May 13, 2021

7 zón v matraci je skvelá vec. Prečítajte si podrobnejšie o tomto vynáleze a našich skúsenostiach s týmto typom jadra matraca.

 

 

ČO JE 7 ZÓN TVRDOSTI

Tento vynález v podstate kopíruje 7 rôznych hmotnostných bodov pozdĺž nášho tela. Pri vzniku 7 zón tvrdosti za uvažovalo, ako optimalizovať fakt, že v miestach, kde sme ťažší, je vyššie zaťaženie matraca a tým vznikajú prehĺbenia, ktoré vytvárajú akýsi konečný bod podopretia tela. Aby sme počas spánku regenerovali a držali si čo najzdravšie zakrivenie tela / chrbtice, je v určitých prípadoch nutné regulovať mieru zakrivenia - ponorenia tela do matraca.

 

Napríklad, isto poznáte prípade, že ste spali na matraci, ktorý mal v oblasti chrbta koryto, z čoho zvykne po prebudení bolieť krížová časť chrbtice. Alebo naopak, spánok na veľmi tvrdom matraci nijako nerešpektuje prirodzené zakrivenia chrbtice a istým spôsobom tak s ňou bojuje. Poležať si na tvrdom podklade je super, pre akési zrovnanie tela, ale spávať na tom nie je dobrý nápad. 

 

 

VÝHODY SIEDMYCH ZÓN

V miestach kde sme ťažší - ramená, panva, lýtka sa viac zaboríme do matraca. Úlohou 7 tvrdostných zón je, aby ste sa v týchto miestach nezaborili príliš, preto je zloženie matraca v týchto miestach posilnené nasledovne:

 

Pri penových / latexových matracoch - vyššia hustota peny

Pri taštičkových matracoch (pružinových) - hrubší drôt pružiny

 

Niekedy sa zvyknú tieto rozdielne zóny tvrdosti rozlišovať v matraci farebne, niekedy nijako (latexové matrace). Pri taštičkových matracoch so 7 zónami tvrdosti si ich viete nahmatať podľa na dotyk hrubšieho drôtu použitého na 3 záťažových miestach.

  

PRE KOHO SÚ URČENÉ

Môžeme povedať, že pre všetkých. Ak vyberáte medzi dvoma matracmi, z ktorých má jeden navyše 7 zón tvrdosti, odporúčame si vybrať práve tento. Takto budete mať v matraci čosi navyše a to reguláciu zdravého zakrivenie chrbtice a celého tela. Niektorí ľudia sú hmotnostne neproporciální, čo znamená, že v niektorých častiach tela majú nepomerne vyššiu hmotnosť.

Stáva sa, že takýto ľudia sa vedia zaboriť napríklad v oblasti panvy nezdravo hlboko dokonca aj pri tvrdších matracoch, čim trpí počas spánku chrbtica. Hlavne pre túto skupinu ľudí, je matrac so 7 zónami tvrdosti viac než vhodný.

 

VŠIMLI SME SI

Z našich štatistík vyplýva, že až 60 % ľudí sa rozhodne pre naše matrace aj so 7 zónami tvrdosti. Nedá mi nezopakovať, že takýto matrac má v sebe niečo navyše a to, že o čosi viac sa podieľa na zdravom uložení tela a takto môžete počas spánku efektívnejšie regenerovať.

Radi často prízvukujeme podstatnú vec, a síce, venujte zvýšenú pozornosť výberu vhodného roštu pre váš matrac, aby boli jeho vlastnosti čo naviac využité.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

check Produkt bol pridaný na porovnanie.