Žiadne komentáre

Wishlist

Žiadne produkty

Môj wishlist

Stoličky Asana - postrehy
Stoličky Asana - postrehy
Matrachello Admin
Sep 01, 2020

Na stoličkách Asana sedíme v kancelárii už pár rokov aj my. V tomto krátkom článku by sme chceli spomenúť par našich postrehov týkajúcich sa praktického využitia tejto skvelej zdravotnej stoličky.

 

 

ZDRAVOTNÉ HĽADISKO

Ergonomická Stolička Asana vychádza zo základného jogového sedu na vlastných nohách, zvaného “VIRASANA”. Je to relaxačná poloha tela využívaná pre odstránenie bolestí krížov a celkovej únavy. Vlastné lýtka svojou anatómiou vytvárajú ideálnu sedaciu plochu, ktorá tlakovo nepôsobí na kritické body ľudského tela, ktoré sú namáhané pri bežnom sedení.

Kostrč, panvové kosti, konečník a genitálie ostávajú voľné, tlak pôsobí len na sedacie svaly a stehná. Panva je fixovaná pätami a lýtkami v pozícii ako pri vzpriamenej chôdzi. Aplikáciou týchto princípov dospejeme ku riešeniu ideálnej sedacej plochy pre človeka. Predstavujeme Vám stoličku Asana.

Dlhodobé sedenie Vám nespôsobí bolesť a zdravotné problémy, ak stolička na ktorej sedíte bude spĺňať týchto 7 princípov. Princípy zdravého sedenia spolu súvisia a vzájomne sa ovplyvňujú. Pri porušení ktoréhokoľvek princípu zdravého sedenia dochádza postupne k porušeniu ďalších princípov a to vedie k diskomfortu, únave, a bolesti pri dlhodobom sedení.

Ergonomická stolička ASANA je navrhnutá v súlade so 7 princípmi zdravého sedenia a v tomto zmysle je v súčasnosti svetovo jedinečná

 

1.Nezaťažovať tlakom kostrč

2. Nezaťažovať tlakom 2 spodné panvové kosti

3. Nezaťažovať tlakom análny otvor a genitálie

4. Tlak zo sedáku preniesť na masívne sedacie a stehenné svaly

5. Zabezpečiť stabilnú pozíciu panvovej kosti

6. Zabezpečiť správny a stabilný uhol medzi chrbticou a panvou

7. Neblokovať 1.koreňovú čakru - energetickú bránu do tela

 

 

NASTAVENIE STOLIČKY

Najpredávanejší a najkompletnejší model je model Architect a model Alcantara. Architect disponuje komplexnými možnosťami aretácie a fixácie. Neváhajte nás navštíviť osobne pre otestovanie s stoličky na vlastnom zadku :-).

 

- nastavenie výšky a sklonu opierky hlavy

- nastavenie opierok rúk, výškovo aj do šírky

- výškovo nastaviteľný operák

- vyškovo nastaviteľný sedák za pomoci plynového piestu

- kolieska s tichým chodom

 

 

 

 

NAŠE POSTREHY

Na stoličkách Asana sedíme už vyše troch rokov a postrehli sme tieto takpovediac skryté možnosti.

Maximálna poloha dozadu - v tejto polohe nohy ľudí do 180 cm výšky levitujú vo vzduchu. Niekoľko-krát do dňa zvyknem túto polohu využívať. P chvíli cítim úľavu v nohách, podobá sa to pocitu vyložených nôh.

Poloha vzpriamenej chrbtice - jedná sa o zafixovanie polohy sedáku a opierky do maximálnej prednej polohy. Táto fixácia nás učí držať chrbticu vzpriamene. Dôležité je mať zároveň nastavenú správnu výšku sedáku, aby sme vytvorili pravý uhol v oblasti kolena. Niekoľko týždňové sedenie v tejto polohe pomáha držať chrbticu vystretú aj mimo kresla, aj pri chôdzi.

Zápcha - možno si niektorí z vás všimli, že pri niekoľko hodinovom sedení na tvrdšom podklade sa môže dostaviť zápcha. Príčina zápchy bude s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobená stravou, pitným režimom či liekmi, avšak sedenie s na stoličke Asana napomáha mať oblasť konečníka uvoľnenú a uľahčuje tak vyprázdňovanie. 

Podrúčky. Áno či nie? Model Steel Standard je dodávaný bez podrúčok, ktoré však hlavne v polohe levitovania proste chýbajú. Tento model doporučujeme skôr ľuďom, ktorí potrebujú väčší priestor na manipuláciu okolo stoličky, napríklad, často tento model od nás kupujú lekári.

  

 

office Matrachello Prešov

check Produkt bol pridaný na porovnanie.